У МОЗ пояснили, як оскаржити рішення військово-лікарської комісії

У МОЗ пояснили, як оскаржити рішення військово-лікарської комісії

Військовослужбовець може оскаржити висновки ВЛК, якщо він вважає, що у рішенні комісії не відображений реальний стан його здоров’я. Зробити це можна у досудовому порядку та через суд. Про це повідомили у МОЗ. 

Краще починати оскаржувати рішення з досудового порядку: і лише, якщо це не матиме позитивного результату, звернутися до суду.

Як оскаржити рішення ВЛК в досудовому порядку

Щоб оскаржити рішення військово-лікарської комісії в досудовому порядку, необхідно:

Відео дня

Написати заяву/скаргу особи щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК.

Долучити до заяви/скарги усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).

Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.

За результатом розгляду скарги ВЛК переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, який і буде братися до уваги. У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК).

Як оскаржити рішення ВЛК у суді

Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України

Оскаржити рішення ВЛК виключно за медичними показниками неможливо, адже це не входить в компетенцію суду. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК.

Також він може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження військовослужбовця у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити. 

Джерело: Пресслужба МОЗ

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
 • Leonid Lyapich

  Військово -лікарська комісія (ВЛК)

            Які висновки, про здоров"я людини, може надати ВЛК, якщо часто густо у ВЛК, нема ні медичного обладнання, ні медичних спеціалістів ???
           Завдання ВЛК, не просто підтвердити, що у людини є руки і ноги, і що людина не дебільна. Треба відповісти на цілий ряд запитань і зробити не просто рентген зразка 1950-х років.
           На ці питання ВЛК відповісти не може. Тому, що для того щоб на них відповісти, треба зробити повну комплексну діагностику організму, включаючи розумові і психічні здібності і розлади.
           Яку комплексну діагностику організму людини, може зробити ВЛК, якщо УЗД нема, МРТ нема, КТ нема, ангіографа нема, аналізів нема, роботи психіатра, психотерапевта і психолога нема ??? НІЯКОЇ !!!
           Питання дуже прості, що буде робити віруюча людина зі зброєю, якщо шоста заповідь Божа "Не вбий" ??? Правильно, не вбивати ! Тоді який толк з такої людини, як воїна ??? НІЯКОГО !
          В якому стані знаходяться всі органи людини, і як вони працюють ???
           Як будуть працювати всі органи людини при навантаженнях??? Якщо людина одягне важкий бронежилет, візьме важкий рюкзак, важкий автомат ??? Як внутрішні органи людини перенесуть перевантаження, переохолодження, спеку ??? На всі ці питання ВЛК відповісти не може, а значить це не лікарська комісія, а бутафорія і профанація.
          Те що у людини є руки і ноги, не свідчить про здоров"я людини !
           Адже 80% захворювань людини, це саме захворювання внутрішніх органів, в основному серцеві захворювання.
           Отже про роботу внутрішніх органів людини ВЛК робить заочні, а значить недійсні висновки.
           Часто людина приходить до ВЛК з цілим стосом довідок, починаючи від дати свого народження, довідки різних років, з різних поліклінік і лікарень, але все це ВЛК не влаштовує, тому, що ВЛК треба зробити висновки про наявність рук і ніг...
           Може у людини просто відваляться легені від перенесеного ковіду, або відмовлять нирки і печінка і зупиниться сердце при навантаженнях ???  ВЛК це зовсім не хвилює...
           Є більш важливі запитання ! А наявність і розвиток розумових здібностей і їх відхилення, а психіка і психічні розлади ? На всі ці питання відповідей у ВЛК нема...
          Якщо ніяких відповідей, на безліч запитань, окрім рук і ніг, у ВЛК нема, це свідчить про одне ВЛК - НЕМА !
          Далі ні про що балакати ! ВСЕ може бути тільки в добровільному порядку, а примушення це кримінальний кодекс України. Перечитайте уважно КК.
         Дуже часто люди заявляють, що вони вірять в Бога, і брати в руки зброю, тим більше вбивати людей, це великий гріх проти шостої заповіді Божої "Не вбий", але ВЛК це зовсім не хвилює.
          Хто несе відповідальність за такі заочні висновки ВЛК, адже потім такі віруючі люди просто в кращому випадку дезертують, а в гіршому все це закінчується дуже трагічно і такі випадки непоодинокі...???
           ОТОЖ....ніхто, ні за що, не несе ніякої відповідальності, відповідальність повинна понести проста хвора людина, стрілочник знайдений...
           Який сенс владі закінчувати війну? Вони отримують подвійні зарплати, дерибанять міжнародну допомогу, їхні діти не воюють...
           Конституція України Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу...де тут про війну і стани ???
         Ось де махрова корупція ! Коли остаточні висновки роблять заочно, і не фахівці медики, а ВЛК на свій розсуд....тобто безрозсудно.....

        По Будапештському меморандуму, ні тих, ні тих не повинно там бути...ось чому добровольці в тюрмах. Порушення міжнародного договору....

  Що краще, вісім думок, чи одна ? Це про звільнення сімох замів Міноборони...Це ще не диктатура ???

  Дітей в дитбудинки,батьків в будинки престарілих, всіх на війну...щось я не пам"ятаю такого сюжету в серіалі Голобородька...

         Вас цікавить більше інформації ??? Додавайтеся в друзі, пишіть в особисті повідомлення.  

  https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fccu.gov.ua%2Fstorinka-knygy%2F428-pravo-na-nedotorkannist-osobystogo-zhyttya%3Ffbclid%3DIwAR1s_EHJevcBuIPX1TdO2W_yMj2fKAta0DFdVij1gVs25oBNK7hoXjTOLpA&h=AT3OgzGh6-g-5M4XAhRTmNlG2Bybea60s_F54K3OX7-zBv112nRXwlNL4-tFOW1IbEK0JFWQD3HLzKqe5MuJVW6n5a9Au-a0UkR9MW0wy4furSnd__33SPJMF3-hio_IevRG&__tn__=H-R&c[0]=AT1n6As7owT2GntWoTz-pTazL1ZBx3hA_0YXW8jWVcWbzOg8e_7KzOc3bonJ0S4rLEqLI4hwAtJXO4nzshbeJswhMnGux1HQRzEsdDDFrUp-wAvWPbzZUDDfHRN_9rJd6wdDvY1lMIB52hGqc0YSi-mIRbuoBLPhmK5BPi0tyrBpRXhUQ1rzBpBetQ

keyboard_arrow_up