У Черняхові виявили сказ в домашнього собаки

26 вересня 2023 року надійшло підтвердження випадку захворювання на сказ свійського собаки в смт Черняхів.
Про це повідомили на сайті Черняхівської громади.
Господар тварини звернувся за допомогою до ветеринарів, вважаючи, що тварина захворіла на якесь інфекційне захворювання. Фахівці за рядом ознак запідозрили у тварини сказ. Лабораторне дослідження підтвердило цей діагноз. Тварина загинула. Як з’ясувалось, собака не був вакцинованим і контактував з господарями та іншими домашніми тваринами у цьому подвір’ї.
В зв’язку з цим, селище Черняхів визначено неблагополучним пунктом (епізоотичним вогнищем), а всі населені пункти в радіусі 10 км вважаються загрозливою зоною.
НАГАДУЄМО про те, що власникам тварин необхідно вчасно доставляти тварин для проведення ветеринарного огляду і щеплення проти сказу, забезпечувати надійну фіксацію тварин під час процедури. Нині ветлікарі проводять подворовий обхід для вакцинації домашніх тварин від сказу. Вакцина – безкоштовна!
Сказ - це інфекційна хвороба з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури.
Збудник сказу - специфічний вірус, що міститься в слині хворої тварини. При укусі разом зі слиною вірус потрапляє в рану. Дуже небезпечне потрапляння слини хворої тварини на слизові оболонки очей, рота, носа, а також на шкіру, де можуть бути невидимі простим оком ушкодження.
Серед людей захворювання на сказ поширюють зазвичай домашні тварини. Особливу небезпеку становлять бродячі собаки і коти. Домашні тварини можуть заражатися одна від одної та від диких тварин.
З метою профілактики сказу необхідно:
- регулярно (щорічно) вакцинувати від сказу собак і котів;
- не контактувати з дикими чи безпритульними тваринами;
- остерігатися безпритульних та диких тварин, які мають непритаманну поведінку.
- Якщо вас вкусила чи обслинила тварина (особливо дика чи безпритульна):
- негайно зверніться до лікаря;
- якщо тварина домашня, необхідно впевнитися, що вона була вчасно провакцинована, та прослідкувати за її поведінкою;
- пройдіть курс антирабічних щеплень, якщо лікар їх призначить;
- в жодному разі не припиняйте курс щеплень і не порушуйте режиму поведінки.
ПЕРША ДОПОМОГА ПІСЛЯ УКУСУ
Якщо сталося так, що лікар знаходиться далеко і ви не можете потрапити до нього одразу, то ретельно промийте рану протягом щонайменше 15 хвилин мильною водою, дезінфектантами або іншими засобами (70%-м спиртом або 5%-м розчином йоду). Опісля обов’язково зверніться за медичною допомогою!
Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити.
Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх улюбленців!
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.