Сьогодні світ відзначає День здорового харчування

Сьогодні світ відзначає День здорового харчування

2 червня  -- День здорового харчування і відмови від надмірностей у їжі.

Він відзначається  у світі з 2011 року. Проблема переїдання є досить серйозною й стосується багатьох людей --  адже  споживання великої кількості швидко засвоюваних вуглеводів може призвести до збільшення маси тіла та ожиріння. А ці стани суттєво збільшують ризик виникнення неінфекційних хвороб.

До чого призводить переїдання?

● шлунок розширюється, щоби пристосуватися до великої кількості їжі та починає тиснути на інші органи, що зумовлює відчуття дискомфорту. Як наслідок  -- ви можете відчувати сонливість та втому.

●  велика кількість їжі в шлунку змушує ваші органи працювати більш інтенсивно. Виділяються додаткові гормони та ферменти. Щоби розщепити їжу, шлунок виділяє соляну кислоту. Через переїдання вона може потрапляти назад у стравохід та спричиняти печію.

Відео дня

●  ваш метаболізм може прискорюватися, адже організм намагається спалити більше калорій, тому ви можете відчувати тимчасову пітливість навіть запаморочення.

Як не переїдати: 7 простих порад   

●  Не їсти цілий день, а потім споживати великі порції різних страв за один раз — погана ідея. Краще їсти протягом дня або робити здорові перекуси перед святкуванням.

●  Користуйтеся принципами тарілки здорового харчування. Подайте до столу свіжі овочі та фрукти, використовуйте нежирне м’ясо птиці або приготуйте рибну страву, а салати заправляйте рослинними оліями: оливковою, соняшниковою тощо.

●  Обмежуйте споживання оброблених продуктів із великим вмістом жиру, солі та цукру (соуси, копчені продукти, ковбаси, їжа швидкого харчування) -- вони можуть стимулювати переїдання. Сіль та цукор подразнюють смакові рецептори, тому продуктів із високим вмістом цих речовин набагато простіше переїсти.

●  Не відволікайтеся під час прийому їжі. Деякі сім’ї мають звичку вмикати телевізор, коли вся родина за столом. Краще уникати цієї практики. Зосереджуйтеся на самій їжі, споживайте її повільно, звертайте увагу на смак — це дасть змогу  краще зрозуміти, чи ви наїлися.

●  Пийте більше води протягом частування. Надавайте перевагу напоям без цукру. Це може бути чай, кава або натуральний сік, який не містить цукру — ними краще смакувати після їжі.

●  Стежте за розмірами тарілки. Якщо маєте на столі багато страв, краще їсти їх маленькими порціями та взяти посуд меншого розміру чи об’єму. Так ви зможете скуштувати більше різних страв, але не переїсти.

● Не забувайте про фізичну активність. Вона допоможе вам використати надмірну енергію. Гуляйте парком із родиною, катайтеся на санчатах та робіть ранкову зарядку.

5 принципів здорового харчування

За матеріалами Центру громадського здоров’я  -- ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up