Сьогодні - Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом

Сьогодні - Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом

Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону з поширення ВІЛ-інфекції.

За даними МОЗ, кожен четвертий не знає про ВІЛ. На 1 листопада 2023 року встановлено 158 803 випадків ВІЛ-інфекції і 48 908 випадків СНІДу, з них 9 769 випадків ВІЛ і 2 738 випадків СНІДу зареєстровано у 2023 році.

Якщо вчасно не виявити ВІЛ і не розпочати лікування, розвивається СНІД — безповоротний стан, коли імунна система настільки ослаблена, що не може побороти найпростіші інфекції, і внаслідок якоїсь із них людина помирає.

Важливо періодично проходити тестування на ВІЛ – це займає не більше 15 хвилин. Також поговоріть про тест на ВІЛ зі своїм партнером/партнеркою і пройдіть його разом перед сексуальним контактом.

Відео дня

Швидкий тест на ВІЛ можна зробити у сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Тест безоплатний та покривається у рамках пакета "Первинна медична допомога".

Знайти місця тестування можна також у чат-боті: ТЕСТпоруч: http://t.me/HIVfree_bot.

В межах Програми медичних гарантій передбачено пакет: "Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ".

В рамках пакету пацієнт з підозрою або встановленим діагнозом отримує такі послуги:

  • Тестування на ВІЛ та післятестове консультування.
  • Взяття під медичний нагляд, призначення антиретровірусної терапії (АРТ), консультування щодо переваг АРТ та оцінка прихильності до лікування.
  • Збір скарг, анамнезу, скринінг на туберкульоз; оцінку потреби у соціальному супроводі та психологічній підтримці; визначення приналежності до ключових груп;
  • Проведення лабораторних досліджень.
  • Видача антиретровірусних препаратів.
  • Антиретровірусні препарати в Україні є доступними для кожної людини з ВІЛ та надаються також безоплатно.
  • Супровід дітей, народжених від ВІЛ позитивних матерів у віці до 18 місяців.

Послуги надаються амбулаторно. Отримати їх можна за направленням сімейного лікаря, лікуючого лікаря або звернувшись до медичного закладу самостійно. Адресу та контакти найближчих медзакладів підкаже оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

За даними ЕСОЗ, з початку 2023 року понад 115 тис. пацієнтів отримали послуги за пакетом “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ (підозрою на ВІЛ)” у рамках Програми медичних гарантій.

Ефективного способу позбавитися ВІЛ-інфекції немає. Але за умови належного медичного догляду ВІЛ можна контролювати. Люди з ВІЛ, які отримують ефективне лікування, можуть жити довгим здоровим життям, народжувати здорових дітей і захищати своїх партнерів.

Джерело: Національна служба здоров'я України

На зображенні може бути: текст

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up