Перед початком навчального року батькам рекомендують перевірити карту щеплень дитини

Перед початком навчального року батькам рекомендують перевірити карту щеплень дитини

Через місяць стартує новий навчальний рік. Міністерство охорони здоров’я України попереджає, що може зрости рівень захворюваності на кір.

Тож, варто перевірити карту щеплень своєї дитини, щоб надолужити пропущену вакцинацію та захистити дитину.

Національний календар профілактичних щеплень забезпечує захист від 10 хворобЦі вакцини гарантуються державою на безоплатній основі. Переважно всі щеплення згідно Календаря потрібно зробити у дитячому віці. Проте є й такі, що потрібно повторювати через певний час і у дорослому віці. Детальніше про вакцинацію ви можете записати у свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Згідно Календаря щеплень ще у дитинстві всі українці мають бути вакциновані від туберкульозу (БЦЖ), гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, гемофільної інфекції та поліємеліту.

Отже, від яких хвороб та в якому віці варто вакцинувати дітей.

Вакцинації для профілактики гепатиту В підлягають усі новонароджені, вакцинація проводиться моновалентною вакциною у перший день від народження, у 2 місяці та6 місяців.

Проти туберкульозу (БЦЖ) дитину щеплюють від туберкульозу на 3-5 добу від народження, ще в пологовому будинку. Якщо вакцина спрацювала, у дитини буде позитивна реакція Манту та рубчик в місці щеплення. Але бувають випадки, коли організм не реагує на щеплення, і рубчика немає. Тоді дитині роблять Манту, і якщо реакція негативна, то в 7-річному віці роблять ревакцинацію БЦЖ. Якщо ж реакція позитивна, то повторювати вакцинацію дитині не потрібно. Якщо дитина не було щеплена в пологовому будинку, вакцинацію слід провести якомога швидше.

Проти кору, паротиту та краснухи вакцинація проводиться комбінованою вакциною (КПК) у віці 12 місяцівРевакцинацію для профілактики кору, паротиту та краснухи проводять дітям у віці 6 років. Лише дві дози КПК захищають від хвороб.

Щеплення для профілактики дифтерії, правця проводять дітям у віці 2, 4 та 6 місяців, далі у 18 місяців, 6 років та 16 років. Вакцинуватися проти дифтерії потрібно кожні десять років.

Вакцинація від дифтерії і правця призначена не лише дітям, а і дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна ревакцинація.

Згідно з Календарем щеплень, дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно.

Щеплення від кашлюку роблять дітям за схемою 2-4-6-18 місяців.

Вакцинація проти дифтерії, працю та кашлюка проводиться комбінованою вакциною.

Вакцина для профілактики поліомієліту (ІПВ) застосовується для перших двох щеплень.  Вакцина ОПВ застосовується для 3–6 щеплень (третьої вакцинації та вікової ревакцинації) при відсутності протипоказань до ОПВ. ІПВ щеплюють у 2 та 4 місяці, а ОПВ – у 6 та 18 місяців, та ревакцинують у 6 і 14 років.

Вакцинація для профілактики Hib-інфекції, може проводитись моновакцинами та комбінованими вакцинами, що містять Hib-компонент. Ця вакцина вводиться у 2, 4 та 12 місяців. Ця вакцина захищає від групи інфекцій, що викликає гемофільна паличка типу b. Збудник цієї інфекції може викликати серйозні ускладнення: менінгіт, отит, пневмонію, артрит та ін.

Якщо у дитини порушений Календар щеплень, або взагалі немає щеплень, потрібно якомога швидше надолужити вакцинацію за рекомендаціями вашого лікаря.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up