Не панацея при COVID-19: лікарка застерігає від фанатичного вживання вітаміну D і цинку

Не панацея при COVID-19: лікарка застерігає від фанатичного вживання вітаміну D і цинку

За відсутності дефіциту вітамінів не має потреби приймати їх понад норми, адже вітаміни призначають для постконтактної профілактики, але вони не є панацеєю в лікуванні COVID-19.

Про це під час виступу на Українському жіночому конгресі сказала докторка медичних наук, лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська, передає Укрінформ.

“Якщо у людини немає дефіциту вітаміну D, їй не треба його фанатично приймати. Крім того, гіпервітаміноз вітаміну D теж досить негативно позначається на організмі. Препарати цинку бездумно, по пів року, теж приймати не можна. Мова йде, можливо, про постконтактну профілактику, так, цинк є в протоколах, має достатньо добру доказову базу. Американці його дуже люблять, і при всіх респіраторних вірусних захворюваннях він у них є в схемах лікування, і дійсно десь пом’якшує симптоми. Для постконтактної профілактики групам ризику можливо (призначати вітаміни або цинк — ред.), але ніяка це не панацея”, - сказала Голубовська.

Вона додала, що в осінньо-зимовий сезон дійсно часто може виникати дефіцит певних вітамінів, особливо коли вже розвивається захворювання, його важкі форми. В такому випадку лікарі призначають вітаміни в комплексі з іншим лікуванням.

За словами лікарки, немає єдиної рекомендації, що робити, чим лікуватися, що приймати при COVID-19.

“При такому захворюванні рекомендації, щоб все було нормально, немає. Якби була така рекомендація, не було б проблеми. Але що треба робити глобально: спостерігати за групами ризику, якщо сімейні лікарі знають що є групи ризику, звертати увагу на ті симптоми, на які потрібно”, - сказала Голубовська і додала, що однією з особливостей цього захворювання є те, що людина до певного моменту почувається добре, а потім розвивається важкий процес.

Лікарка зауважила, що зараз немає жодної доказової схеми лікування COVID-19, але це не означає, що немає ефективних методів лікування, адже близько 200 препаратів, іноді давно відомі, досліджуються для лікування цього захворювання.

“Є методи, які гальмують цей шторм, і ми поступово підключаємо (різні методи лікування — ред.), але тут важливий часовий фактор”, - наголосила Голубовська.

В Україні станом на 27 листопада 2020 року зареєстровано 16218 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
11:00 У Житомирі відбулося заняття з цифрової грамотності для слухачів Університету третього віку 10:38 Підзаробляла на збуті PVP у Житомирі – жительку Рівненщини засуджено до 6 років 6 місяців ув’язнення з конфіскацією майна 10:19 У Житомирі відзначили учнів і педагогів, які здобули перемоги на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, олімпіадах і виставках 10:00 У Романівській громаді чоловік знущався з собаки: поліція розпочала перевірку Від читача 17:51 Фейкові «надбавки до пенсії». 09:38 Сили оборони збили 150 російських БпЛА 09:20 Оперативна інформація станом на 08:00 27.05.2026 щодо російського вторгнення 09:00 27 травня: все про цей день, яке церковне свято, традиції і погода у Житомирі 17:56 У Житомирській громаді стартувала міжнародна освітня кампанія «ZOOM – Діти захищають клімат!», яка реалізується за підтримки проєкту «Угода мерів – Схід» 17:28 Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко долучився до ХІІ звітно-виборної Асамблеї Відділення НОК України в Житомирській області 17:00 Житомирянина, який під час застілля вбив свого сусіда, засуджено до 8 років позбавлення волі 16:40 У Житомирі оголошено штормове попередження: пориви північно-західного вітру 15-20 м/с 16:19 Екоінспектори вилучили понад 500 метрів браконьєрських сіток на річці Ірша photo_camera 16:14 Житомирщина долучилася до ІV Міжнародного саміту міст та регіонів «Partnership. Resilience. Preparedness» 16:00 Через десять місяців на щиті повернувся до рідного Житомира Ігор Іоне 15:40 На Звягельщині горів костел photo_camera 15:22 Житомирський «Струмочок» здобув Срібний диплом на престижному міжнародному фестивалі у Сопоті photo_camera 15:00 У Коростені внаслідок російських обстрілів постраждала людина photo_camera 14:42 Новини законодавства: військовий облік жінок і дарування нерухомості дітям 14:19 На Житомирщині відзначили фахівців медичної галузі за професіоналізм та милосердя
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up