Коронавірус і тварини: тигриця в Нью-Йорку заразилася від людей

Коронавірус і тварини: тигриця в Нью-Йорку заразилася від людей

Тигриця в зоопарку Нью-Йорка заразилася коронавірусом - це підтвердили аналізи.

Наразі це перший відомий випадок Covid-19, коли хвороба передалася від людини до тварини.

Малайська тигриця Надя живе у зоопарку Бронкса.

Припускають, що її міг заразити зоопрацівник, у якого не проявлялися симптоми Covid-19.

Натомість вони з'явилися у тигриці та шістьох інших "великих кішок" - у них почався сухий кашель.

"Це перший відомий нам випадок у світі, що людина заразила тварину і та захворіла", - розповів Пол Калле, головний ветеринар зоопарку, у коментарі Reuters.

Тепер він буде консультуватися з ветеринарами інших зоопарків про те, як може поширюватися Covid-19.

"Ми дуже ретельно перевірили кішку [Надю] і всю інформацію, яку ми отримаємо про Covid-19, точно додамо до світового вивчення цього нового коронавірусу", - відзначив Пол Калле у своїй заяві.

Одужають, але треба слідкувати

Симптоми проявилися у Надії, її сестри Азул та ще двох амурських тигрів і трьох африканських левів.

У зоопарку кажуть, що незабаром всі вони повністю одужають.

Ветеринари відзначають, що у тварин трохи знизився апетит, однак загалом стан нормальний.

Тим не менше, вони ретельно слідкують за ними, адже ще невідомо, як саме вірус може впливати на різні види.

У зоопарку кажуть, що тварин заразив працівник, який доглядав за ними, і у якого на той момент не проявлялися симптоми COVID-19.

Загалом же всі зоопарки Нью-Йорка закриті з 16 березня.

Вважається, що коронавіруси спочатку розвинулися у тварин і вже потім передалися людині, як це сталося з SARS-CoV-2, що спричинив нинішню пандемію.

Утім, до цього часу незрозуміло, як вірус може передаватися від людини до тварини, адже зараз він поширюється передачею від людини до людини.

Тому через випадок із зараженням тигриці Наді постають нові питання щодо пандемії.

Джерело: BBC Україна

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:18 На Житомирщині продовжує горіти суха трава: упродовж доби рятувальники 9 разів виїжджали на гасіння загорянь photo_camera 12:00 У Житомиріз 15 серпня планують запровадити нові тарифи на проїзд: скільки платитимемо 11:39 Житомирський міський терцентр соціального обслуговування очолила Неля Ковалюк 11:17 Житомир відзначає День молоді: приходьте на Новий бульвар о 16 годині! Від читача 17:45 Фішингові посилання 11:00 До Всесвітнього дня захисту від москитів: Маленькі комахи - великі ризики для здоров’я 10:37 Частина Житомира залишилась без води через аварію на водогоні 10:21 У Брусилові під колесами вантажівки загинула жінка 10:00 Сонячне затемнення 12 серпня 2026 року: де і коли його буде видно в Україні 10:00 Вантажівка загорілася під час руху неподалік Коростеня: постраждав 60-річний водій 09:19 Оперативна інформація станом на 08:00 12.08.2026 щодо російського вторгнення 09:00 12 серпня: все про цей день, яке церковне свято, прикмети і погода у Житомирі 18:14 У Житомирі лікарям презентували сучасний підхід до лікування проктологічних проблем (Новини компаній) 17:54 Студенти Житомирщини можуть змінити реєстрацію в гуртожитку онлайн 17:19 Зафіксовано спроби кібератак від імені ВСП: як не стати жертвою ворожих фейків 17:00 10 мільйонів гривень на масштабування ветеранського та дружнього до ветеранів бізнесу 16:37 У Житомирі відбудеться Міжнародний мистецький форум «ART FOR PEACE» 16:20 Масовий мор риби зафіксували у річці Кам’янка у Житомирі 16:18 У Бердичеві під колеса легковика потрапили дві 16-річні дівчини 16:00 Житомирський обласний центр крові шукає донорів!
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up