Контрацепція і здоров'я: 5 простих порад

Контрацепція і здоров'я: 5 простих порад

26 вересня відзначається Всесвітній день контрацепції.

Він був заснований у 2007 році. Його мета -- привернути увагу влади та громадськості до проблем, які виникають внаслідок недостатнього статевого виховання і зневаги до засобів контрацепції.

Про різні можливості запобігання від вагітності жінки знають з давніх часів. Татарські жінки для контрацепції користувалися настоєм трави папороті. Для цієї ж мети в Індії вдавалися до послуг старших жінок, обізнаних у лікуванні. Вони за допомогою зовнішніх маніпуляцій - тиску, розтирання, розминання – ймовірно, викликали зсув матки, запобігаючи можливості завагітніти.

Ще сто років тому суспільство допускало сексуальні відносини тільки між чоловіком і дружиною. Багатодітність вважалася нормою життя. Сьогодні передбачливі жінки неодмінно користуються протизаплідними засобами. Яким саме -- кожна жінка визначає для себе сама, під  чуйним керівництвом лікаря-гінеколога.

Вибір контрацептиву залежить від віку, здоров`я, кількості партнерів та інших чинників. 

Прості поради щодо правильного підбору контрацептивів:

Відео дня

1. Найбільш  доступний та поширений метод   контрацепції -- бар’єрний. Для бар’єрних контрацептивів протипоказань взагалі немає (хіба що індивідуальна непереносимість латексу). У наш час бар`єрні методи, особливо презервативи, дуже актуальні -- оскільки існує дуже високий ризик розвитку захворювань, що передаються статевим шляхом, та СНІДу.

2. Внутрішньоматкова контрацепція – це не для молоді. А гормональна – протипоказана при захворюваннях печінки, варикозному розширенні вен. Варто бути обережними й тим, хто курить. Загалом протипоказань в останньому випадку більше для людей дорослого віку, а для молоді найважливіший момент – постійний партнер. І якщо його немає, то підходять лише бар’єрні методи захисту.

3. Гормональну контрацепцію слід використовувати лише за призначенням. Трапляється, що дівчата застосовують її для лікування вугрової хвороби. Відтак, навіть не маючи постійного партнера -- приймають гормональні контрацептиви, щоб шкіра обличчя стала чистішою. У такому випадку просто треба знайти причину появи вугрів, звернувшись до відповідного фахівця.

4. Препарати для екстреної контрацепції містять велику дозу гормонів, яка ламає сформований цикл. Якщо займатися такою практикою постійно, наслідки для організму будуть непередбачуваними.

5. Після 35 років краще звернути увагу на імплантанти -- силіконові капсули, що містять жіночі статеві гормони. Вони підшиваються під шкіру в область передпліччя і протягом п`яти років виділяють у кров мікродози гормонів, створюючи, як і таблетовані комбіновані препарати, картину помилкової вагітності.

Слід пам’ятати,  що питання призначення контрацепції належать виключно до компетенції  лікаря-гінеколога.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up