У 2021 році «швидка допомога» працюватиме за новими правилами. Відтепер виклики поділено на чотири категорії, від яких буде залежати швидкість прибуття карети та реагування медиків.
Відповідний порядок звернення українців до «швидкої допомоги» Кабмін затвердив ще 6 грудня 2020 року.
Йдеться про такі категорії викликів:
критичний;
екстрений;
неекстренний;
непрофільний.
Критичний виклик
Стосується випадків негайного реагування та втручання, реанімації. Вони супроводжуються: відсутністю дихання, неефективним диханням, ознаками масивної крововтрати.
Обумовлені такі випадки: усіма видами травм, впливом зовнішніх чинників, інтоксикацією або отруєнням (в тому числі, укусами тварин, комах). У разі критичного виклику бригада має прибути по часу до 10 хвилин.
Екстрений виклик
До нього належать потенційно серйозні стани, що вимагають невідкладної допомоги на місці або невідкладного транспортування.
Супроводжуються такі випадки: порушенням свідомості, ознаками кровотечі, ознаками гострого коронарного синдрому, ознаками гострого можливого інсульту, розладами дихання. Час до першого контакту з хворим має становити до 20 хвилин.
Неекстренний виклик
До них належать випадки, які не несуть загрози для життя і здоров'я пацієнта, але хворий або потерпілий вимагає консультації медпрацівника.
Непрофільні виклики
Вони стосуються звернень пацієнтів, стан яких не потребує невідкладної допомоги. В такому випадку отримати необхідну консультацію пацієнт зможе по телефону.
Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 19 від 2 липня 2025
Читати номер