Чому у випадку коронавірусу антибіотики заборонені у перші 5-6 діб: лікар пояснив нюанси

Чому у випадку коронавірусу антибіотики заборонені у перші 5-6 діб: лікар пояснив нюанси

За словами Євгена Дубровського, коронавірусна хвороба провокує імунітет на необачні дії.

Страх та нерозуміння дивної коронавірусної хвороби спонукає і пацієнтів, і лікарів робити необачні вчинки. Від бажання перестрахуватись налякані хворі починають прийом ліків, які потім призведуть не до одужання, а до лікарні. Одні з них – антибіотики.

Про це розказав лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський у Facebook.

Чому найкраща в арсеналі медиків зброя погіршує стан хворих?
Всі чують про тяжкі форми коронавірусної хвороби. Кожен з пересторогою думає, як його організм відреагує на проникнення вірусу. Чи потрапить він у безпечні, майже безсимптомні 80%, чи буде важко хворіти? На переконання лікаря, у випадку з COVID-19, як і у випадку з іншими вірусними захворюваннями, уся надія та сподівання спрямовані на наш власний імунітет.

Відео дня

"Для тих, хто має потужний збалансований імунітет, коронавірус не є страшним. Нічого не відбудеться… Ті пацієнти, які в силу різних причин (вроджені вади імунітету, вік, хронічні судинні та ендокринні хвороби, метаболічні розлади та інше) не можуть похвалитись своїм імунітетом, – потрапляють у певну групу ризику. Це ще не означає, що вони будуть обов’язково хворіти важко – ні. Але ризик є", - каже Дубровський.

Інфекціоніст наголошує, що коронавірусна хвороба провокує імунітет на необачні дії. Це дуже м’яко кажучи.

"Щоб не вдаватись у складні патофізіологічні тонкощі, достатньо сказати, що певний збіг обставин швидко викликає небезпечний каскад фізіологічних реакцій. Це призводить до підвищеної проникності судин та набряку легень. Це видно на КТ (матові скельця). Якщо набряк невеличкий, людина особливо це може і не відчути. І перехворіє теж досить легко. Але якщо набряк та подальше ураження легень буде значним – хвороба набере небезпечного оберту", - пояснює лікар.

Що не так з антибіотиками?
Дубровський наголошує, що антибіотики ніяк не діють на вірус.

"Прийом антибіотика в ранній фазі коронавірусної хвороби є не просто недоцільним, а, як показали спостереження, небезпечно шкідливим. У кожного з нас в організмі живуть безліч мікроорганізмів – умовно патогенних. У випадку прийому антибіотиків починається масова загибель бактерій та вивільнення у тканини та кров ліпополісахаридів – основного компоненту клітинної стінки бактерій. Саме ці ліпополісахариди, у сукупності з величезною кількістю інших активних речовин, ще більше і більше провокують розбалансовану некоректну імунну відповідь та впливають на судинну стінку. Все це має відношення до проникності судин та тромбоутворення. Набряк легень посилюється. Стан хворого різко погіршується", - пояснює він.

Таким чином, за словами Дубровського, пацієнти самотужки, чи за призначенням наляканого лікаря, самі погіршують свій стан.

"Крім того, безконтрольний прийом антибіотиків, наближає найстрашнішу проблему популяції в цілому: антибіотикорезистентність. Це складне слово несе в собі тривожний мессенж – якщо бактерії навчаться захищатись від антибіотиків – у майбутньому ми залишимось беззахисними! Неефективні антибіотики – фатальна плата за нераціональне використання серйозних препаратів", - наголосив лікар.

Що робити, якщо страшно та не настає швидко одужання?
Дубровський пояснив, коли варто звертатися до лікаря і яке саме обстеження варто пройти.

"Якщо не настає одужання (у перші 5-6 днів – ред.), варто звернутись до лікаря та за його рекомендаціями пройти обстеження. Загальний аналіз крові, С-реактивний білок, прокальцетонін та рентгенографія легень – нескладний перелік тих досліджень, які дадуть відповідь, чи приймати антибіотики чи ні. Ці обстеження треба робити на 6-7 день хвороби, за відсутності позитивної динаміки. Якщо буде доведено наявність бактеріального ускладнення, лікар підбере вам необхідний антибіотик та визначить схему прийому", - рекомендує інффекціоніст.

"Бережіть себе! Не вживайте антибіотики з перших днів хвороби. Це не допоможе. Тільки наробить шкоди", - підсумував лікар. 

Джерело: ТСН

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:00 Великдень 2024: чому святкуємо за старим стилем, хоча Україна перейшла на новий церковний календар photo_camera 11:00 Режим автопілота: визначено 8 тонких ознак того, що ви "відірвані" від світу 09:30 Прогноз погоди на святкові вихідні: без опадів, до 20 градусів тепла 09:00 4 травня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити Від читача 18:13 У Житомирі щотижня проводять ресурсні зустрічі для підлітків та молоді — як долучитися? 16:48 За програмою «Енергодім» завершена модернізація ОСББ в Житомирі 16:19 Трьох викладачів професійного ліцею Житомира викрили на антиукраїнській агітації: заперечували воєнні злочини рф 16:00 У Житомирі трьом наркоділкам повідомили про підозру за виготовлення амфетаміну 15:40 На території Житомирської громади заборонено продаж алкоголю з 22:00 до 8:00 15:20 На Бердичівщині поліція розшукує безвісно зниклого 42-річного чоловіка 15:00 У голови Житомирської ОВА - 15 радників: «Антикорупційний штаб» розповідає про одну з найбільш загадкових посад в Україні 14:40 У Станишівці вантажівка збила пішохода - чоловік в лікарні 14:20 В одному з сіл Житомирського району місцевий житель смертельно поранив сусідського кота з пневматичної гвинтівки 14:00 «Банківські працівники» з в’язниці спустошували рахунки пенсіонерів – на Житомирщині судитимуть злочинне угруповання photo_camera 13:00 Житомир в Instagram: напередодні свята photo_camera 12:41 Ветерани можуть скористатися програмою безоплатного зубопротезування
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up