Чи можуть діти відвідувати без щеплень навчальні заклади

Чи можуть діти відвідувати без щеплень навчальні заклади

Згідно зі ст. 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та ст. 10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» - щеплення є обов’язковими.

Роз’яснює Телеграм-канал «БЛОГ ПРАВА».

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», дітям, які не отримали щеплення за національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється. А отже, невакциновані діти не зможуть відвідувати дитячі садки та школи. Проте це не стосується тих дітей, які мають медичні протипоказання до вакцинації.

Щодо вакцинацій, то завжди серед батьків були, як і прихильники, так и противники. Проте варто звернути увагу на нижченаведене рішення суду, яке прийнято з урахуванням принципу важливості суспільних інтересів над особистими.

Відео дня

Так, у рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів першої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 682/1692/17, суд дійшов висновку про обґрунтованість обов’язкової вакцинації та наголосив на тому, що індивідуальне право (інтерес) відмовитися від щеплення матір’ю дитини при збереженні обсягу прав дитини на здобуття освіти, у тому числі в дошкільних закладах освіти, протиставляється загальному праву (інтересу) суспільства, інших батьків та їхніх дітей, які провели у встановленому державою порядку щеплення, зокрема перед направленням дітей до навчального закладу для здобуття освіти. Внаслідок встановлення такого балансу досягається мета — загальне благо у формі права на безпеку та охорону здоров’я, що гарантовано ст. 3, 27 та 49 Конституції України.

В рішенні також зазначено, що Європейський суд з прав людини висловлював думку, що обов'язкове щеплення, як примусовий медичний захід, є втручанням у гарантоване пунктом 1 статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на повагу до приватного життя особи, що включає в себе фізичну та психологічну недоторканість особи. Порушення фізичної недоторканості заявника можна вважати виправданим дотриманням цілей охорони здоров'я населення та необхідністю контролювати поширення інфекційного захворювання (параграф 33, 36 рішення у справі «Соломахін проти України» від 15 березня 2012 року, заява № 24429/03).

Вимога про обов'язкову вакцинацію населення проти особливо небезпечних хвороб з огляду на потребу охорони громадського здоров'я, а також здоров'я зацікавлених осіб, є виправданою. Тобто в даному питанні превалює принцип важливості суспільних інтересів над особистими, однак лише у тому випадку, коли таке втручання має об'єктивні підстави - тобто було виправданим.

ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ, що батьки дитини мають право відмовитися від щеплень. У разі відмови заповнюється форма № 063-2/о «Інформована згода на проведення вакцинації», із зазначенням роз’яснення наслідків відмови від вакцинації. Форма № 063-2/о підписується батьками або законними представниками дитини, медичним працівником. Питання про можливість відвідування дитиною закладу освіти без щеплення вирішує лікарсько-консультативна комісія. Рішення ухвалюються згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.11.2002 № 434 та положенням «Про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу». І от тоді, як лікарсько-консультативна комісія надасть висновок, що дитина може відвідувати заклад освіти без щеплень, то вже керівник закладу не має права відмовити прийняти дитину до закладу освіти.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Людмила Матвийчук
    Перш завсе треба робыты якисни вакцыны.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:51 Реєстрація електронних кабінетів уже доступна для всіх категорій вступників 2025 17:25 За реалізацію фальсифікованого алкоголю засуджені сплатять штраф у розмірі 355 тис. гривень 17:00 У Житомирі цього тижня бракує крові 3 і 4 групи з негативним резусом 16:40 За позовом прокуратури Радомишльську міськраду зобов’язали створити орган охорони культурної спадщини Від читача 20:07 Ігор Клименко вручив державні нагороди та відомчі відзнаки слідчим Національної поліції 16:21 Слюсар, електрик, будівельник: затребуванні професії, що починаються з Професійного коледжу технічних інновацій 15:41 Вводяться сезонні обмеження руху для великовагового транспорту за умови підвищення температури понад +28оС 15:30 У Житомирі 45-річний чоловік задушив двох знайомих жінок: одну - електричним дротом, другу - руками photo_camera 15:21 Постраждалі від збройної агресії рф мають право на одноразову грошову допомогу 15:19 Про сексуальність — без міфів і сорому: у Житомирі сексологиня проведе публічну лекцію 15:00 ДПС перевиконала план надходжень за перше півріччя на понад 60,8 млрд гривень 14:40 Почалась реставрація однієї з найстаріших скульптур міста photo_camera 14:21 Житомирська область у 2024 році виробила майже 39 тис. тонн плодово-ягідної продукції 14:00 Мінсоцполітики: Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду 12:40 До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0» 12:19 «Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії 12:01 Якою буде погода в Житомирі в перші дні липня - прогноз синоптиків 11:39 За останні вихідні на Житомирщині екоінспектори виявили чотирьох порушників правил рибальства та врятували рибу з браконьєрської сітки 11:21 Літо - сезон лептоспірозу: що треба знати 11:00 З 1 липня в Україні більше не буде 220 вольт, тепер у розетках зроблять 230В, а норма відхилення — від 207 до 253, — Нацкомісія
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up