Антибіотики і алкоголь: чому не можна змішувати

Антибіотики і алкоголь: чому не можна змішувати

Досить поширеною є стереотипна думка щодо «корисності» алкоголю під час застудних захворюваннях. Мовляв – «від горілки будь-який вірус загине». Насправді це - хибне уявлення.

Під час прийому будь-яких ліків лікарі радять відмовитися від вживання будь-якої алкогольної продукції. Чому? Тому що алкоголь здатен знизити терапевтичний ефект медикаментів, створюючи додаткове навантаження на організм. Причина -- властивості алкоголю, які можуть руйнувати діючу речовину ліків, вплинути на їхнє виведення з організму і знизити їхній антибактеріальний ефект.

Все вище описане стосується й несумісності алкоголю з антибіотиками. Таке поєднання може призвести до цілого ряду проблем зі здоров’ям:

 Під час прийому   прописаних лікарем антибіотиків виникає додаткове навантаження на печінку, а ефект препарату знижується. Можливі тяжкі порушення в діяльності печінки. Під час лікування навантаження на неї значно підвищується. Якщо пацієнт додатково п`є алкоголь -- може розвинутися гепатит, печінкова недостатність, жовтяниця та інші захворювання.

Відео дня

Крім того, алкоголь може прискорювати або загальмовувати виведення компонентів препаратів з організму. У першому випадку лікування буде неефективним, у другому -- виникне додаткове навантаження на внутрішні органи, можлива навіть інтоксикація організму.

Через зниження ефективності лікування у бактерій-збудників може з`явитися стійкість до антибіотика. Це може погіршити прогноз захворювання, збільшити терміни лікування і вимагати заміни препарату.

 На деяких людей спиртне справляє заспокійливий ефект -- як і окремі види антибіотиків. Тому їх спільне вживання може призвести до пригнічення центральної нервової системи (сонливості, млявості).

Можливі й алергічні реакції. При цьому повторні прийоми алкоголю можуть їх посилювати: від шкірних висипань до анафілактичного шоку, що може призвести навіть до смерті.

Під час лікування варто утримуватися від усіх видів алкогольних напоїв, зокрема й слабоалкогольних. Важливо, що після завершення курсу антибіотиків не слід кидатися «надолужувати згаяне» у вживанні спиртного. Слід дати організму оговтатися після лікування, вивести ліки. А найкраще – взагалі відмовитися від прийому спиртного. 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (5)
 • Нінель Стратійчук

  Запитує хворий у лікаря,а можна мені там 100грам випить?Без мене не можна  така відповідь.Звичайно жарт.
 • Сергий Стахивский

  Таблетки це  здоров'я бажаю успіхів треба пити мішками і гроші в аптеку носити супер

  Микола Яцук reply Сергий Стахивский

  Сергий Стахивский таблетки без контрлю-це зло!
  Читайте останню фразу:
  - А найкраще – взагалі відмовитися від прийому спиртного.
 • Людмила-Ладаслава Лобачова

  Взагалі відмовтесь від алкоголю. Він руйнує все, в тому числі родини.
 • Anna Mamatsashvili

  От якщо прочитати "Чому не можна змішувати 20 хвилин", заголовок статті набуває геть іншого сенсу😆

keyboard_arrow_up