Алгоритм надання медичної допомоги хворим на COVID-19

Алгоритм надання медичної допомоги хворим на COVID-19

Згідно з оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19, стаціонарне лікування має обов’язково надаватися:

– хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19 у середньому й тяжкому стані, а також при ознаках пневмонії або дихальної недостатності;

– пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, які належать до групи ризику розвитку ускладнень.

До цієї групи ризику відносяться пацієнти:

  • з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії,
  • декомпенсованим цукровим діабетом,
  • з імуносупресивними станами,
  • тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем,
  • нирковою недостатністю,
  • аутоімунними захворюваннями,
  • тяжкими алергічними хворобами,
  • цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації,
  • онкологічними захворюваннями.

Після прибуття пацієнта до закладу охорони здоров’я проводиться медичне сортування: за тяжкістю захворювання, необхідністю починати заходи медичної допомоги та наявністю ТГРС (тяжкого гострого респіраторного синдрому), пов’язаного з COVID-19.

Залежно від стану хворого та його класифікації спеціалісти надають відповідну медичну допомогу. Всім пацієнтам з COVID-19, які перебувають на стаціонарі, проводять профілактику загальних ускладнень.

Вагітні жінки з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар, уся терапія має проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.

Усі відповідні стандарти затверджено Наказом про “Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)”. Вони ґрунтуються на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, оновлених після поширення хвороби за межі Китаю, та є адаптованими до потреб системи охорони здоров’я України.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:50 Не допомагайте ворогу: що категорично заборонено публікувати в соцмережах та медіа 17:23 У Житомирі минулого року висадили 1098 дерев і 3730 кущів 17:00 Ще 11 житомирських ОСББ візьмуть участь в програмі «Енергодім» 16:44 Віталій Бунечко: у Коростишеві обговорили оновлення спецтехніки громад через «5-7-9» та лізинг Від читача 16:54 Псевдоворожки ошукали громадян на сотні тисяч гривень, серед потерпілих - військові і родини загиблих захисників 16:40 У Житомирі триває будівництво нового ветеранського простору: готовність 50% play_circle_filled 16:21 У Житомирі розпочато ремонт доріг після зими 16:00 На Житомирщині СБУ повідомила про підозру колишньому дитячому тренеру, який підбурював до захоплення державної влади в Україні 15:39 Реєстрація на НМТ-2026 стартує 5 березня 15:38 Підпалила куму: у Житомирі сварка двох жінок закінчилася для однієї з них опіками і лікарнею 15:20 У Андрушівській громаді розслідують можливе службове підроблення при виплаті соціальної допомоги дітям: розпочато кримінальне провадження 15:00 Незаконну порубку дерев виявили екологи в Пулинській громаді за допомогою дрона 14:40 Майже 8,3 млн грн збитків: поліція Житомирщини викрила зловживання під час закупівлі пального для потреб армії 14:20 Система «Безпечне місто» у Житомирі: на всіх в’їздах у місто встановлено аналітичні камери відеоспостереження 14:00 Завершено досудове розслідування ДТП в Андрушівці, в якій сміттєвоз на смерть збив пенсіонерку 12:41 На Житомирщині продовжується робота над покращенням умов проживання ВПО 12:20 Відсьогодні на заправках в Україні офіційно дозволили продавати ліки, — постанова КМУ 12:00 У Житомирі кілька діб фіксують смог і різкий запах у повітрі: екологи проводять перевірку 11:40 За розтрату понад 1,3 млн грн коштів комунального підприємства судитимуть директора та п’ятьох його пособників 11:20 В Іршанську під час пожежі в квартирі багатоповерхівки загинув чоловік
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up