9 правил профілактики тонзиліту

9 правил профілактики тонзиліту

Ось уже кілька десятиліть ми приділяємо пильну увагу мигдаликам, або гландам – так часто називають піднебінні мигдалини. Їхнім станом пояснюємо часті застудні захворювання.

Навіщо потрібні мигдалини?  Мигдалини – один із найважливіших імунних органів людини. Саме вони першими зустрічають хвороботворні механізми із навколишнього середовища і забезпечують захист нашого організму. У мигдаликах містяться особливі щілини – лакуни. Лакуни – це пастка для мікробів та вірусів і водночас своєрідний «полігон»,  де імунна система вчиться боротися з цими мікробами й вірусами.  Видалення мигдаликів без вагомих підстав може стати ударом по захисних силах організму.

Хронічний тонзиліт – це загальне захворювання організму, за якого хронічний запальний процес локалізується у піднебінних мигдалинах. У разі зниження загального імунітету або зіткнення організму з потужною інфекційною атакою (ангіна),у лакунах накопичується велика кількість гною, що складається із загиблих мікробів, білих кров’яних тілець, клітин (так звані пробки). Заблоковані гноєм мигдалини перестають працювати як імунний орган, а у гнійному вмісті лакун чудово себе почувають і розмножуються хвороботворні мікроби. Хронічний тонзиліт проявляється загальною слабкістю, незначним підвищенням температури тіла (37 – 37,3*С), появою неприємного запаху з рота, збільшенням лімфатичних вузлів, зниженням імунітету, і, як результат, – частими ангінами – два і більше разів на рік.

5 порад  для хворого горла:

Відео дня

1.Відмовтесь від твердої і гострої їжі. Тверді а також пікантні і гострі продукти травмують і пошкоджують загальну слизову оболонку ротоглотки.

2.Пийте більше теплої рідини. Для швидкого виведення токсинів з організму і відновлення втрати рідини необхідно більше пити. Вживати можна теплий чай, компот, кисіль, молоко

3.Створіть належний мікроклімат. Запаленому горлу надзвичайно шкодить сухе повітря. Воно пересушує слизову оболонку і послаблює місцеві захисні механізми, а це може посилити запальний процес. Рекомендована вологість повітря в кімнаті – 40-60%. Для її підтримання слід робити вологе прибирання. Також можна придбати зволожувач повітря або, принаймні, поставити у приміщенні миску з водою.

4.Полощіть горло. Для механічного видалення збудників хвороби і продуктів їх обміну зі слизової оболонки ротоглотки можна застосувати старий перевірений засіб – полоскання. Полоскати горло треба часто, кожні 2-3 години. Для цього використовуйте або теплу воду або різноманітні розчини і відвари.

5.Усуньте запалення, інфекцію та біль. У домашній аптечці мають бути спеціальні засоби – це аерозолі, пастилки, льодяники та таблетки для розсмоктування. Якщо впродовж 2-3 днів самостійного лікування горла стан не покращився, слід негайно звернутися до лікаря!

Дев’ять правил профілактики  тонзиліту

Профілактика тонзиліту спрямована на зменшення ризику інфекцій та підтримку загального здоров’я. Ось декілька важливих заходів:

  1. Підтримка гігієни. Регулярне миття рук, особливо після контакту з хворими на простудні захворювання, допомагає запобігти поширенню інфекцій.
  2. Уникання близького контакту. Спробуйте уникати близького контакту з особами, які мають ознаки респіраторних захворювань, оскільки це може підвищити ризик зараження.
  3. Здорове харчування. Збалансований раціон, багатий на фрукти, овочі та цільні злаки, допомагає підтримувати імунну систему.
  4. Достатня гідратація. Пиття достатньої кількості води допомагає підтримувати здоров’я слизових оболонок.
  5. Уникання куріння та пасивного куріння. Тютюновий дим може подразнювати горло та знижувати місцевий імунітет.
  6. Регулярні фізичні вправи. Фізична активність підвищує загальний імунітет організму.
  7. Достатній відпочинок та сон. Недостатній сон може ослабити імунну систему та збільшити вразливість до інфекцій.
  8. Управління стресом. Хронічний стрес може ослаблювати імунну систему, тому важливо знаходити ефективні способи його контролю.
  9. Вакцинація. Вакцинація проти грипу та інших респіраторних інфекцій зменшує ризик розвитку тонзиліту.

Будьте здорові та не хворійте!

 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up