7 протипоказань до донорства крові, які насправді такими не є

7 протипоказань до донорства крові, які насправді такими не є

Аби бути донором крові, людина повинна мати відповідний стан здоров’я. Чинні критерії допущення та відведення зафіксовані у Порядку медичного обстеження донорів крові та компонентів крові, затвердженому Наказом МОЗ України у редакції 2021 року.

Проте інколи медіа, лідери думок і навіть самі центри крові можуть поширювати інформацію, яка не відповідає офіційним нормативним документам.  ДонорUA розповідає про найпоширеніші “фейкові” протипоказання. 

Гепатит А 

На відміну від типів В та С, гепатит А не передається через кров. Якщо людина перехворіла без незворотних наслідків для здоров’я, вона може бути донором. 

Відео дня

Міопія (короткозорість) 

Раніше існувало побоювання, що у людей з високою міопією (-6 і більше) донація крові може спровокувати відшарування сітківки. Та жодні дослідження цього не підтвердили, і на сьогодні короткозорості немає в переліку протипоказань. 

Менструація 

У більшості центрів крові радять не здавати кров під час місячних, а також упродовж 5 днів до та після них. Але офіційним протипоказанням менструація не є, і якщо жінці пощастило гарно почуватися в ці дні та мати незначну кровотечу, можна не відкладати донацію. 

Лактація 

Годуючи груддю, жінка також може бути доноркою, якщо має при цьому задовільний стан. Але після пологів має минути не менше 6 місяців. 

Видалення жовчного міхура чи апендикса 

Резекція будь-якого іншого органа є протипоказанням до донорства, але апендикса та жовчного міхура це не стосується. За умови, що операція не вплинула негативно на загальний стан здоров’я, здавати кров можна вже через 6 місяців після неї. 

Наявність татуювань чи пірсингу 

Як і у випадку з хірургічним втручанням, кров можна здавати через 6 місяців після процедури пірсингу чи нанесення тату.  

Вакцинація 

Лише після “живих” вакцин слід почекати 4 тижні, перш ніж здавати кров. Після будь-якого іншого щеплення, якщо воно минуло без побічних ефектів або ускладнених реакцій, іти на донацію можна хоч наступного дня. 

Реєструйтеся на ДонорUA, користуйтеся бонусами для донорів та дізнавайтеся лише перевірену інформацію про донорство. Ваша кров переможе! 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up