24 вересня - Всесвітній день боротьби з лейкозом

24 вересня - Всесвітній день боротьби з лейкозом

Сьогодні цей грізний, на перший погляд, діагноз не вирок. Протягом останніх трьох десятиліть було розроблено велику кількість інноваційних препаратів, здатних ефективно боротися з безліччю злоякісних захворювань крові, при цьому не просто продовжуючи, але і покращуючи якість життя пацієнтів.

Наприклад, зовсім недавно стала доступна терапія для лікування пацієнтів з грізним захворюванням системи крові - гострим мієлоїдний лейкоз (ГМЛ).

З таким діагнозом стикається приблизно 1 з 100 000 українців. Захворювання, як правило, тягне за собою низьку якість життя і небезпека стрімкого прогресування при несвоєчасному старті лікування.

Діагностика ГМЛ ускладнена тим, що захворювання не має специфічних симптомів:

Сонливість або підвищена стомлюваність

Блідість

Задишка

Зниження апетиту

Часті носові кровотечі, кровоточивість ясен, синці

Лихоманка

Біль в кістках

Важкі інфекції

Ускладнює фактор для ГМЛ - наявність мутацій. Самий часто зустрічається вид мутації в генах при ГМЛ - FLT3. До теперішнього часу його визначали як просто ускладнення і серйозний супутній ризик-фактор при діагностиці ГМЛ. Медіана виживання таких пацієнтів вкрай низька.

На щастя, сьогодні такий діагноз піддається лікуванню. Вперше за 25 років вченим вдалося значно поліпшити прогнози для хворих завдяки останнім досягненням медицини. Однак не варто забувати, що багато в чому успіх лікування пацієнтів з подібним діагнозом залежить в тому числі від їх правильного настрою і готовності боротися за себе і своє життя.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з лейкозом хочемо обговорити, як важливо в питанні лікування пацієнтові не опускати руки, налаштуватися на боротьбу і вірити в свою перемогу, адже в наші дні навіть на саме грізне захворювання, таке як гострий мієлоїдний лейкоз, знаходиться ліки.


 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:54 Ветерани й ветеранки вже сформували понад 1 млн е-Посвідчень у Дії 17:31 У Житомирі 9 серпня відбудеться спортивний захід «Забіг Житомирщина» 17:00 Підрозділам ДСНС Житомирщини передали 15 одиниць нової спеціальної та службової техніки 16:39 За позовом екологічної прокуратури суд зобов’язав встановити межі ландшафтного заказника «Зелена лагуна» площею майже 100 га Від читача 17:45 Фішингові посилання 16:28 ДТП у Пулинській громаді за участю іноземця: травми отримали двоє людей 16:21 Спека відступить: залишилося потерпіти один день - синоптик 16:00 Як перетворити гнів на захист: у Житомирі пройде презентація книги-практикуму психолога 15:51 12 серпня у Житомирі відзначать Міжнародний день молоді 15:38 Місцеві бюджети Житомирщини отримали майже 1,4 мільярда гривень єдиного податку 15:19 Спортсмени та тренери отримали грошові сертифікати за міжнародні спортивні перемоги 15:00 Житомирян запрошують долучитися до акції «Пиріг пам’яті» 14:39 8 серпня у Житомирі відбудеться 7-й Велопробіг 14:18 Трагедія на залізничній платформі під Броварами: люди вийшли по тривозі зі складів 14:00 Досвід, що рятує життя: що має бути в тривожній валізці 12:40 У Житомирі судитимуть екстрадованого іноземця – учасника злочинної групи, яка збувала незаконно виготовлений алкоголь 12:20 Виготовив психотропів на понад 1 млн грн: організатора нарколабораторії зі Звягельщини засуджено до 7 років ув'язнення 12:00 Цієї ночі росіяни ракетами вбили 17 цивільних людей, понад 40 людей постраждали photo_camera 11:40 Хочете кинути курити? 11:20 У Центрі захисту тварин міської ради планують модернізувати інженерні мережі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up