У літмузеї експонується виставка «Янголи миру й янголи добра»

У літмузеї експонується виставка  «Янголи миру й янголи добра»

Персональна виставка витинанок Галини Ямчинської «Янголи миру й янголи добра» відкрилась у Житомирському обласному літературному музеї.

На огляд представлено більше 40 робіт, майже всі вони створені за час повномасштабного вторгнення та експонуються вперше. На вернісаж завітали колеги мисткині, художники, журналісти, бібліотекарі, ВПО та учні ліцею №17 м.Житомира. 

З вітальним словом та розповіддю про історію української витинанки перед гостями виступив директор музею Роман Насонов. Він зазначив, що цей вид мистецтва еволюціонує. Яскравим підтвердженням чому є представлена виставка, де можна помилуватися різними техніками витинанки. 

 

Відео дня

Коли уважно придивитися до робіт, то майже в кожній можна знайти янгола. Саме вони надихнули на назву виставки.

— Переважна більшість представлених робіт народилася у Польщі. Було дуже страшно, самотньо, але я не могла вернутися в Україну. В евакуації мені допомогли знайти роботу в католицькій школі, де я протягом 2022-2023 років працювала з українськими дітьми. А вечорами для самозаспокоєння вирізала янголів... Хотіла створити якмога більше янголів, щоб вони скоріше нам принесли мир. Мене підтримували учні та творчість. Вона завжди підтримує, навіть сама проста: з ниток, сірників, паличок, паперу. Тільки знайдіть застосування цьому всьому і відчуєте, як стає легше, — каже Галина Ямчинська. — Я продовжила вирізати витинанки після повернення в Житомир та вирішила їх обов’язково показати. Мої витинанки різні, залежать від настрою та теми. Але чорно-білих, таких як вирізали на Поліссі — мало. Більше подобається вирізати накладні, різнокольорові, як в Чехії та Словаччині, — продовжила майстриня. Виступ Галини Володимирівни закінчився відповідями на питання, які жваво задавали ліцеїсти. 

З теплими словами звернулася до Галини Володимирівни колежанка по роботі в Житомирському державному університеті ім.І.Франка Віра Прокопович: «Таку цікаву людину я зустрічала дуже рідко. Вона знає багато про нашу Житомирщину, з нею цікаво гуляти по лісу. Пані Галина дуже хороша художниця, відома своїми гобеленами, а багато її учнів присвятили життя образотворчому мистецтву». 

Прозвучало і музичне вітання від Олександри Чабанюк, студентки 3 курсу Житомирського фахового музичного коледжу ім.В.Косенка, клас викладача Зої Ковальчук. Вечір закінчився фотосесією та домовленістю провести в музеї майстер-клас з витинанки. 

Додамо, що Галина Ямчинська — доцентка, заслужена працівниця культури України, майстриня народної творчості, лавреатка обласної премії ім. Л.Українки. В її творчому доробку більше двохсот вернісажів. 

Людмила Лобачова, фото зі сторінки ЖОЛМ

Коментарі

keyboard_arrow_up