Оригінальні вінтажні, сучасні, авторські, народні іграшки та картини, вишиті атласними стрічками, нитками, бісером, дизайнерський колаж презентували 13 березня на виставці «Мама, іграшка, дитина» в Домі української культури викладачі та студенти Інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка у рамках освітнього проекту «Іграшка мого дитинства» та «Пробудження дива». Про це інформує сайт університету.
Місія проекту покликана привернути увагу педагогів і батьків до гри, надати можливість батькам та дітям міста Житомира зрозуміти багатогранність та важливість іграшки для розвитку дітей.
Організатор виставки — кафедра мистецьких дисциплін і методик навчання, кафедра дошкільної освіти і педагогічних інновацій навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка.
У двох виставкових залах можна побачити чимало різноманітних іграшок, кожна з яких особлива.
«Унікальні іграшки ще 1920 року. Оновленим, реставрованим є одяг, а сама іграшка є фарфоровою і відображає саме той період історії, коли вона була створена. Багато іграшок радянської доби — це казкові, мультиплікаційні персонажі. Іграшки ще до 1930–1940, довоєнних, років. Вони зроблені із гуми, але досить гарно збереглися. Цікавими є іграшки-персони. Вони розповідають про якісь життєві історії. Є авторські іграшки. Ми спеціально відбирали іграшки, у яких є емоції, які є дуже позитивними. Є ведмедики. Є кавові іграшки. Взагалі іграшки, які мають аромат, дуже гарно заспокоюють дитину і дають відчуття захищеності, позитивних емоцій. Театральна іграшка 60–70-х років, яка має деталі з фарфору», — розповідає координатор проекту, заступник директора навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка Наталія Тарнавська.
Керівник проекту, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ЖДУ імені Івана Франка Галина Ямчинська додає, що експозиція також включає понад 100 іграшок, виготовлених студентами ЖДУ в рамках предмету «Вальдорфська педагогіка». Це шиті та в'язані іграшки, виготовлені з натуральних матеріалів, мають пропорції тіла людини, у деяких нема очок і ротика, бо дитина має сама додумати характер, тварини лише натуральних кольорів.
У третій залі представлена персональна виставка творів декоративно-прикладного мистецтва — вишивка атласними стрічками, бісером, дизайнерський колаж — від доцента кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ЖДУ Наталії Колесник.
№ 8 від 9 квітня 2025
Читати номер