Житомир готується до створення першої команди з ампфутболу у 2025 році
У Житомирі наступного року з’явиться команда з ампфутболу — виду спорту для гравців з ампутованими кінцівками. До складу майбутньої команди увійдуть ветерани війни, які втратили кінцівки під час бойових дій. Про створення команди розповіли ініціатори під час пресконференції 10 грудня 2024 року.
Український ампфутбол: зростання та перспективи
Менеджер проєкту "Ліга Дужих" Української асоціації футболу Богдан Мельник повідомив, що на сьогодні в Україні вже діють чотири команди з ампфутболу, дві з яких базуються у Києві. За його словами, перша команда ветеранів війни "Pokrova Lviv AMP" з’явилася у 2023 році у Львові. Згодом було створено команди "Шахтар Сталеві" (Київ), МСК "Дніпро" (Черкаси) та "Київ".
"Для участі команди у чемпіонатах та кубках потрібно від шести до восьми місяців тренувань. Офіційні матчі проводяться за участі семи гравців. У команді можуть грати як хлопці, так і дівчата", — зазначив Богдан Мельник.
Історії боротьби та натхнення
Серед ініціаторів створення житомирської команди — Микола Веселовський з Коростишева, 28-річний медик, який втратив частину ноги в липні 2023 року на Харківському напрямку. Після повернення до мирного життя він активно допомагає військовим з інвалідністю у пошуку протезів та хоче долучитися до формування футбольної команди.
"Я консультую понад 20-30 військових з ампутаціями, співпрацюю з благодійним фондом "Protez Foundation". З досвіду знаю, як зацікавити людей у цьому виді спорту. Ампфутбол — це виклик і водночас можливість знайти нову ціль у житті", — розповів він.
Начальник управління у справах ветеранів війни Житомирської міської ради Андрій Забігайло також підтримав ініціативу. У 2014 році під Дебальцевим він втратив ногу, але зберіг жагу до спорту.
"Ампфутбол — це шанс для ветеранів відкрити нову сторінку життя. Спорт допомагає підтримувати фізичну форму та дисциплінує. Я особисто планую спробувати цей вид спорту і закликаю інших ветеранів долучатися", — зазначив Андрій Забігайло.
Підтримка та розвиток
Ініціатива зі створення команди з ампфутболу в Житомирі є важливим кроком для реабілітації ветеранів війни. Спорт не лише допомагає відновити фізичну форму, а й повертає віру в себе. Створення команди стане новою можливістю для людей з ампутаціями знайти себе у новому спортивному середовищі та здобути нові перемоги на полі й у житті.
"Але для нормальної діяльності команди потрібно 15 гравців. Потрібно футбольне поле для початку тренування, спортивні милиці і тренер. Це окремий вид футболу, де гравці грають за допомогою милиць. Милиці спеціальні. Вони відрізняються від звичайних і мають два види регулювання, а також на передпліччі є фіксація, коли гравець падає, то милиці не розлітаються у різні боки — вони залишаються на руці. Вони полегшені і підсилені. Ми доставимо для Житомира 10 пар таких милиць, які потрібні для цього виду спорту", — розповів Богдан Мельник.
Директор католицького спортивного клубу "Дон Боско" Микола Скримінський додав, що ідея створити команду виникла після знайомства з львівським досвідом:
"Ця ідея виникла між нами рік тому під час спілкування з отцями салезіянами Міхаєм та Анжеєм. Ми бачили, як такий проєкт реалізується у Львові, вчились і вирішили створити ампфутбол у Житомирі, щоб підтримати людей, які втратили кінцівки на війні. У нас є сучасне футбольне поле розміром 40 на 60 метрів зі штучною травою, роздягальні, тренерський склад і необхідне обладнання. Наш тренер Володимир Крот вже пройшов підготовку та планує продовжити навчання за кордоном", — зазначив він.
Фото: Команда з ампфутболу. Сайт "Ліга дужих" — проєкту з ампфутболу Асоціації футболу України