Питання воєнного часу змушують працювати у позачерговому режимі

Питання воєнного часу змушують працювати у позачерговому режимі

Позачергова сесія Романівської селищної ради, яка проходила у пятницю, 8 липня 2022 року, розглянула і прийняла рішення лише з одного питання. Депутати ухвалили і проголосували зміни до бюджету 2022-го року. 

Однак швидкоплинність сесійного засідання аж ніяк не означає, що сесія проводилася суто для формальної процедури легітимізації (узаконення) призначень кількох рядків та показників у бюджеті Романівської селищної ради. Не секрет, що бюджет громади – річ надважлива і зайвий раз його обговорити, а тим паче – осмислити і з`ясувати низку статистичних показників і порівнянь для депутатів є важливим завданням. Адже депутати, як і працівники виконавчих органів Романівської селищної ради, чудово розуміють, що шукати потенційні джерела наповнення бюджету треба щодня. Начальник фінансового управління Романівської селищної ради Наталія Горобець ще раз нагадала депутатам про те, що показники доходів загального фонду селищного бюджету за перше півріччя 2022-го року виконано на 106%: замість очікуваних 38,4 млн грн доходів за перше півріччя 2022-го року надійшло аж 41 мільйон гривень. За словами Н. А. Горобець, надходження збільшились завдяки ПДФО (податки на доходи фізичних осіб) на 4,3 млн грн і збільшенню сумарних сплат єдиного податку (зростання на 1,3 млн грн). Одразу ж слід зауважити (і взяти до уваги), що показники сплати за землю, які вважаються так само визначальними для загального стану бюджету Романівської громади, у першому півріччі 2022-го року не зростали. Якщо хоча б побіжно проаналізувати показники сплати ПДФО, то, як і раніше і вже багато років поспіль, лідер незмінний – ТОВ «ВІВАД 09», підприємтсво, яке сплатило у першому півріччі 10,7 млн грн податків на доходи фізичних осіб. Тим самим найбільше у Романові підприємство знову продемонструвало показники зростання сплати ПДФО (порівняно з першим півріччям 2021 року) на 2,4 млн.грн. Другий за величиною платник ПДФО – відділ освіти Романівської селищної ради – за перше півріччя 2022-го року сплатив 7,7 млн грн, але (через низку причин) показник сплати ПДФО освітянами Романівської громади порівняно з першим півріччям 2021 року зменшився майже на пів мільйона гривень. Але ось третій результат у своєрідному табелі про ранги платників податків Романівської селищної ради належить КНП «Романівська лікарня», яке сплатило у першому півріччі 2,4 млн грн ПДФО і тим самим поліпшилр свій показник минулорічної діяльності майже на пів мільйона гривень. Так само збільшення показника сплати ПДФО у першому півріччі 2022-го року продемонструвало ДП «Романівський лісгосп АПК» (показник – 1,99 млн грн, а цьогорічне збільшення сягнуло 572 тис. грн). 

Нагальними бюджетними кроками, які депутати ухвалили під час позачергової сесії, стали 136 тис. грн, які надійшли до бюджету Романівської селищної ради як урядова компенсація місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг для тимчасово переміщених осіб. До речі, Романівська селищна рада увійшла до числа семи громад Житомирщини (із 66-ти), які найактивніше приймали на своїй території громадян, змушених евакуюватися внаслідок військового вторгнення російського агресора. На організацію розселення внутрішньо переміщених осіб сесія Романівської селищної ради 8 липня спрямувала кошти, що залишилися у бюджеті громади на початку 2022-го року у ході облаштування притулку (у селі Камінь) для осіб, постраждалих від домашнього насильства. Загальна сума економії – 331 тис. грн відтепер стане підмогою для місцевої влади у Романові у ході розселення людей зі сходу України. Для таких же потреб будуть спрямовані залишки інтернет-субвенції, яка станом на 1 січня 2022 року сягала 185-ти тис. грн. Ще один, вкрай актуальний для Романівської селищної ради напрям діяльності – підготовка захисних споруд закладів освіти до роботи у режимі воєнного стану, потребує відповідного фінансування. І саме для того, аби школярі опорних закладів освіти Романівської громади отримали можливість навчатися в умовах воєнного стану, депутати виділили 2,5 млн грн із резервного фонду селищного бюджету. Звісно, така сума коштів для облаштування укриттів у закладах освіти Романівської громади є мінімальною, але якраз у таких випадках своє плече допомоги має підставити і батьківська громада, і спонсори з числа підприємців, які не залишаться осторонь у такий відповідальний, як сьогодні, час.

Віктор Першко

Коментарі

keyboard_arrow_up