Які зміни варто чекати житомирянам у лютому

Які зміни варто чекати житомирянам у лютому

Із лютого на житомирян чекає низка змін і нововведень, серед яких – нові правила у проведенні ЗНО, зміни у в’їзді в Європу та робота сміттєпереробного заводу у Житомирі.

ЗНО-2022

Реєстрація для участі у ЗНО-2022 розпочнеться 1 лютого та триватиме до 9 березня 2022 року. Перше тестування заплановане на 23 травня, останнє – на 17 червня.

У МОН розробили нові умови вступу абітурієнтів. З цього року випускники можуть скласти ЗНО в необмеженій кількості. Всього – 13 предметів. Проте після п’ятого – доведеться платити. Утім, скільки коштуватиме це – ще невідомо. 

Відео дня

Підготуватися до іспиту можна за 285 гривень, написавши пробне ЗНО. Також у Міністерстві освіти додали чотири рівні складності української мови та математики, аби випускники могли перевірити свої знання.

Оновлені правила в’їзду в Європу

25 січня Рада ЄС прийняла нові рекомендації для туристів для забезпечення вільного та безпечного пересування під час пандемії COVID-19.

Згідно з новими правилами дозвіл на в'їзд до країни надаватиметься з урахуванням особистого санітарного статусу людини, а не за епідеміологічною ситуацією в країні. Проте виняток становлять ті регіони, де показник циркуляції вірусу надзвичайно високий. Про це написали у пресслужбі Ради ЄС.

«Це означає, що статус вакцинації, тесту чи одужання мандрівника від COVID-19, що підтверджує дійсний цифровий сертифікат ЄС про COVID, має бути ключовим визначальним фактором при наданні дозволу на в'їзд до країни Євросоюзу», – повідомляють у відомстві.

Особи, які не мають цифрового сертифіката ЄС про COVID, можуть бути зобов’язані пройти тест до або не пізніше 24 годин після прибуття.

Нові правила набудуть чинності 1 лютого 2022 року.

Платний BankID

Тарифи встановлюються Національним банком лише для учасників системи – банків та інших компаній, що надають комерційні послуги. Тож тарифи не стосуються користувачів – фізичних осіб.

Для абонентів, що приєдналися у статусі абонента – надавача послуг, що працюють виключно для надання некомерційних послуг, залишиться нульовий тариф, у тому числі й тих, хто використовує застосунок «Дія».

Щодо тарифів, то вони такі:

Розпочне роботу сміттєпереробний завод

У Житомирі вже у лютому розпочне працювати в тестовому режимі новий сміттєпереробний завод, а вже з березня мають переробляти сміття з усього міста.

На сьогодні готовність цеху становить 90% – те, що стосується загальнобудівельних робіт, а те, що стосується робіт з монтажу обладнання, – на 40%.

На заводі планують приймати все сміття, яке не належить до спеціальних видів відходів, які вимагають відповідних ліцензій і дозволів на поводження з ними. Також те, яке нині є великогабаритним, наприклад будівельне сміття, яке фізично переробити неможливо. Все інше сміття, яке міститься в стаціонарних контейнерах перевізників по місту, підлягає доставці та переробленню. Така вторинна сировина, як скло, пластик, також підлягає переробці.

Переробкою сміття у Житомирі планує займатися хорватська компанія «Технікс». На сесії міськради у липні 2018 представник компанії розповів про 100-відсоткову переробку сміття та назвав орієнтовну вартість заводу – 10 млн євро, а київське ТОВ «МС Соціальний Проект» отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою з відведення 5 га землі для сміттєпереробного заводу на східній околиці Житомира (провулок Складський, 20).

Заняття з блогінгу та етикету

У Житомирі з 1 лютого для підлітків розпочнуться безкоштовні заняття з блогінгу, етикету та стилю та триватимуть два місяці.

«Віднайти контакт із підлітками зараз непросто. Тому ми вирішили започаткувати серію навчальних курсів для дітей віком 12-16 років, аби долучати їх до наших культурних проєктів та заходів. Сподіваємося, що завдяки цьому вдасться активізувати та зацікавити підлітків», – розповіли в управлінні культури.

У межах навчальних курсів проходитимуть заняття із розмовного та столового етикету і стилю. Окрім того, підлітки дізнаються, як правильно користуватись такими платформами, як Instagram, TikTok, YouTube та Facebook.

Навчальні курси безкоштовні та розраховані для підлітків віком 12-16 років. Група учасників формується в кількості 15-20 осіб.

Марія Кравчук

Коментарі

keyboard_arrow_up