Житомирщина за новим законопроектом: без РДА, але з округами і префектами

Житомирщина за новим законопроектом: без РДА, але з округами і префектами

Зміни до Конституції підготували без залучення органів місцевого самоврядування. АМУ знову б’є на сполох.

Вертикаль державної влади замість місцевого самоврядування європейського зразка, обнулення здобутків бюджетної децентралізації, «знекровлення» місцевих бюджетів, погіршення якості послуг для жителів громад; порушення внутрішньої системи стримування-противаг місцевої представницької влади;  повзуче зменшення повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня, виникнення конфліктів між окружними радами та радами міст і ОТГ. Це лише частина ризиків для місцевого самоврядування, які таять запропоновані Президентом зміни до Конституції України. Адже оновлений текст Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 на заміну тексту від 13 грудня 2019 року, який гарант подав до Верховної Ради України, торік 27 грудня, так само як і попередній, підготували без залучення органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, експертного середовища, науковців. А ще пропоновані зміни до Конституції не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування.

Тому, Асоціація міст України категорично не підтримує законопроект №2598. АМУ закликає відхилити його, бо прийняття законопроєкту загрожує «консервацією» на довгий період шкідливих для місцевої демократії положень, адже процедура внесення змін до Конституції не передбачає правок після першого голосування та перегляду прийнятих змін протягом п’яти років (ч.2 ст.158 Конституції України).

Асоціація міст України наголошує на критичних для місцевого самоврядування та суспільства положеннях законопроєкту:

Префекти – інструмент тиску на місцеве самоврядування 

Ризик: загроза для місцевої демократії, усунення громад від вирішення питань місцевого значення.

Централізація

Ризик: створюється вертикаль державної влади замість місцевого самоврядування європейського зразка та, по суті, авторитарна держава.

Зменшення фінансових гарантій місцевого самоврядування 

Ризик: обнулення здобутків бюджетної децентралізації, "знекровлення" місцевих бюджетів, погіршення якості послуг для жителів громад.

Урізання повноважень голів громад

Ризик: порушення внутрішньої системи стримування-противаг місцевої представницької влади.

Окружні ради – шлях до звуження повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня

Ризик:  повзуче зменшення повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня, виникнення конфліктів між окружними радами та радами міст і ОТГ.

 

Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up