Депутати Романівської селищної ради 26 березня 2021 року вже усьоме провели чергову сесію за чотири місяці тривалості своєї нинішньої каденції.
За кількістю проведених сесій Романівська селищна рада – однозначний лідер серед громад Житомирщини. Чим зумовлена така ситуація, ми поцікавились у секретаря Романівської селищної ради Юрія Чумаченка.
Романівська селищна рада у ході реформи децентралізації влади в Україні опинилася у числі тих, хто реформувався у завершальний період цього процесу, – говорить Юрій Миколайович. – На це були певні причини, і сьогодні про них мова не йде. Однак той фактор, що наша селищна рада у своєму новому об’єднаному вигляді постала, по суті, наприкінці господарського року, мало певні наслідки. Найпершим чином це позначилося на організаційно-установчих аспектах нашої діяльності, коли доводиться у доволі стислі терміни налагоджувати роботу, по суті, новостворених чи потужно реформованих органів та установ виконавчої влади.
<Це, поміж усіх інших факторів, вимагає доволі напруженого ритму злагодженої роботи від депутатів селищної ради?
Однозначно. Слід відзначити, що депутатський склад нинішньої селищної ради має дуже пристойні характеристики з точки зору наявності практичного досвіду у сфері місцевого самоврядування чи практичного стажу роботи в органах виконавчої влади. Я не кажу про бажання та наполегливість депутатів, їхнє розуміння першочерговості вирішення наших найбільш актуальних на даний час проблем. Тут ми бачимо самовідданість у роботі, ніхто не зважає на час, який доводиться виділяти на депутатські клопоти, бо на першому місці зараз – налагодити, або, іншими словами, запустити механізм плідної роботи новоствореної Романівської селищної ради.
Вже на старті сесійного засідання 26 березня 2021 року один із депутатів селищної ради (В. Ходюк) запропонував розглянути в якості додаткового, але вкрай необхідного питання про прийняття у комунальну власність Романівської громади потужного масиву сільськогосподарських земель.
Так, це питання має виняткову вагу для життя і майбутньої долі нашої громади, а тому пропозиція Василя Івановича Ходюка щодо прийняття у комунальну власність нашої громади 1094 га земель сільськогосподарського призначення була врахована, і у подальшому, у ході сесійного засідання, депутати її одноголосно схвалили. Зауважу, що трохи раніше ми таким же чином прийняли у комунальну власність Романівської громади ще 1872 га сільськогосподарських земель, які, згідно з Указом Президента України, переходять у власність територіальних громад. Звісно, депутати розуміють важливість такої роботи, а земля, як відомо, є найголовнішим з-поміж усіх природних ресурсів, якими володіє громада. Тому усі правові процедури мають бути вчасно здійснені.
Юрію Миколайовичу, більшість питань, які були розглянуті на сесії 26 березня 2021 року, стосувалися організаційно-установчих процедур, затвердження низки положень та галузевих програм, що стосуються подальшого життя Романівської селищної ради. Жителі громади і читачі нашої газети, можливо, не зовсім чітко уявляють актуальність та значимість тих питань, які виносились на сесію, тому ваш коментар щодо їхньої важливості просто необхідний.
Для зрозумілості і чіткості того, що відбувалося на сесії, я скажу таку фразу: ми робимо те, без чого вже сьогодні не можна обійтися і рухатися далі. Під час сесії ми затвердили звіти про виконання бюджету за минулий, 2020-й, рік усіма селищними та сільськими радами, що увійшли до складу Романівської селищної ради, затвердили низку програм, згідно з якими мають працювати установи, організації Романівської селищної ради. Були прийняті рішення щодо реорганізації, щодо штатної чисельності та штатного розпису певних установ Романівської селищної ради. На перший погляд, все це комусь може видаватися як виключно процедурно-бюрократичні моменти, однак насправді це виняткової важливості питання, які постають у нашій роботі щодня, і без їхнього належного затвердження ми рухатися далі просто не зможемо.
Якщо уважно послухати виступи депутатів і особливо – посадовців з числа працівників виконавчого апарату Романівської селищної ради, то найпершої уваги заслуговують питання забезпечення економічно-господарської діяльності громади.
Однозначно – так. І працівники апарату, які уважно і ретельно аналізують усі показники тієї ситуації, у якій ми опинилися і зараз перебуваємо, найкраще орієнтуються у тому, де нам не вистачає коштів і як бути далі. Місцевий бюджет вже зараз несе великі збитки через запроваджені карантини, локдауни, запроваджений віднедавна стан так званої «червоної» зони. Додам, що низка пільг, які гарантовані державою і Конституцією України, насправді державним фінансуванням не забезпечуються, або несповна забезпечуються. Люди миттєво це відчувають і звертаються до влади. Якщо конкретно – до найближчої до себе влади. Тобто – до нас. Ми прекрасно розуміємо важливість тих соціальних пільг, доплат і т. д., які певним категоріям населення були дуже потрібними і помічними, але взяти на себе фінансове забезпечення таких пільг, які раніше гарантувала і забезпечувала фінансовими ресурсами держава, бюджет Романівської селищної ради не зможе за будь-яких обставин. З іншого боку, ми змушені рахувати кожну копійку місцевого бюджету, аби забезпечити життєдіяльність усіх тих установ, які є на території Романівської селищної ради. Повірте, це досить потужна кількість соціально значимих об’єктів (школи, дошкільні заклади, бібліотеки, клуби, ФАПи і т. п.), які мусять працювати для людей. Не забуваймо, що територіально Романівська селищна рада має велику мережу населених пунктів, які забезпечені дорожним сполученням. Це питання має стратегічне значення, і ми про стан шляхів не можемо забувати ні на хвилину.
Юрію Миколайовичу, депутати Романівської селищної ради доволі дружно, без раніше неминучих дискусій, ухвалили рішення про встановлення червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу.
Так, депутат Василь Флуд доволі промовисто і так само переконливо доповів своїм колегам-депутатам про потребу у встановленні такого символу перед адміністративним приміщенням Романівської селищної ради. Червоно-чорний прапор, як символ національно-визвольної боротьби українського народу, не втратив і не втрачає актуальності бути присутнім у нашому повсякденні. Хоча б для того, щоб ми розуміли: питання незалежності, суверенітету і свободи для нашої нації, народу і держави є і будуть пріоритетними ще довго. Приємно, що розуміння ситуації виявили усі присутні на сесії депутати Романівської селищної ради.
Ну і на завершення ваших коментарів щодо роботи 7-ї сесії, яка щойно завершилася, не можу втриматися від запитання: коли наступна сесія?
Потреба у сесійному зібранні може бути зумовлена кількома причинами. Не беруся сказати, наскільки швидко ми підготуємо чергове сесійне засідання, бо ж, замітьте, депутати мають опрацювати кожне питання, що виноситься на сесію, у своїх комісіях. Все це робиться у зручний для депутатів час, але ж у кожного із них є робота, виробничі чи інші життєві клопоти, особисте життя. З іншого боку, 26 березня, під час сесії Романівської селищної ради, депутати висловили дуже багато проблемних питань та ситуацій, які слід негайно вирішувати. Абсолютно слушними є пропозиції щодо запрошення на сесію голови Житомирської РДА та Житомирської районної ради, бо ж сьогодні Романівська селищна рада територіально належить до складу Житомирського району. Очевидно, звернення-запрошення слід буде підготувати і для депутата Верховної Ради України Сергія Кузьміних, обраного до парламенту виборцями і нашої громади. Вони мають бути присутніми на наших сесіях, і зараз час для посилення такої співпраці. Але, підсумовуючи сказане і відповідаючи на поставлене питання, скажу: вже у квітні може виникнути необхідність у скликанні чергової сесії Романівської селищної ради. Втім, до її проведення ми вже із завтрашнього дня починаємо підготовку.
Дякуємо за коментарі і бажаємо успіхів Вам і Вашим колегам-депутатам. Нехай у всьому щастить!
Спасибі за увагу та спілкування.
Віктор Радчук
№ 8 від 9 квітня 2025
Читати номер