Відповідь надійшла, але запитання залишаються

Відповідь надійшла, але запитання залишаються

У ході проведення недавньої сесії Романівської селищної ради депутати (і разом із ними усі присутні у сесійному залі романівчани) почули зміст відповіді, що надійшла на адресу Романівської селищної ради від Державного агентства лісових ресурсів України.

Нагадаємо, що 30 грудня 2022-го року депутати Романівської селищної ради ухвалили звернення, яке адресували Державному агентству лісових ресурсів України. У цьому зверненні Романівська селищна рада висловила стурбованість стосовно проєкту Закону України «Про особливості управління об’єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України». Якщо конкретніше, то стурбованість депутатів Романівської селищної ради була викликана тим, що під ніж чергової реформи в Україні потрапляло КП «Житомирагроліс» і його виробничий підрозділ у Романові. Сесія Романівської селищної ради прагнула (і досі прагне) отримати відповідь від Держагентства лісових ресурсів України стосовно майбутньої долі виробничого підрозділу, який надає робочі місця чималому загалу жителів Романівської селищної ради. У цьому ж руслі зміст звернення романівських депутатів на адресу столичного лісового відомства стосувався і питання надходження податків, адже Романівський лісгосп АПК упродовж багатьох років входив (і нині входить) до чільної трійки найбільших платників податків до бюджету Романівської громади.

У відповіді Держагентства лісових ресурсів України, яку оприлюднив секретар Романівської селищної ради Юрій Чумаченко, зазначалося: «Ліси, де проводять свою діяльність комунальні лісогосподарські підприємства (у тому числі й підрозділи КП «Житомирапгроліс»), мають гірші показники, ніж у державних лісогосподарських підприємствах. Це стосується таксаційних показників, ситуації із бонітетом деревостанів, темпів та обсягів відтворення лісових насаджень. Зрештою, як зазначається у  відповіді Держагентства лісових ресурсів на адресу Романівської селищної ради, комунальні підприємства, які досі працюють у лісовій  галузі України, недоотримують значні обсяги доходів, і,  як наслідок такої ситуації, державний і місцеві бюджети недоотримують значні обсяги податкових надходжень». У підсумку своєї відповіді Держлісагентство зазначає: «Зміна підходів до управління об’єктами державної власності надасть можливість підвищити ефективність управління для господарюючого суб’єкта державного сектора економіки, збільшить і покращить економічні показники діяльності лісової галузі та створить ефективні умови для забезпечення охорони та захисту лісів від пожеж, незаконних рубок, шкідників і хвороб». Далі у листі-відповіді Державного агентства лісових ресурсів йдеться про діяльність над доопрацюванням проєкту Закону України «Про особливості управління об’єктами державної власності у лісовій галузі та порядок утворення та  діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського товариства «Ліси України».

З приводу отриманої відповіді, яка надійшла на адресу Романівської селищної ради, слід зауважити, що ні депутати, ні громадськість Романівської селищної ради загалом досі не знають, не уявляють і не можуть прогнозувати ситуацію стосовно перспективи діяльності Романівського лісгоспу АПК як виробничої структури, яка надає сотню робочих місць і мільйони (3,6 млн грн) податкових коштів щороку. У відповіді Держагентства лісових ресурсів України про такі перспективи і наслідки реформування лісової галузі України для місцевих громад і їхніх бюджетів не сказано нічого.

Відео дня

Звісно ж, перспектива реформування лісової галузі у напрямі поглинання ресурсів та потенціалу комунальних підприємств лісового господарства АПК залишається досі незрозумілою у тих регіонах держави, де такі комунальні підприємства все ще працюють. Однак реформаторські очікування в умовах невизначеності вже сьогодні призводять до суттєвого зниження показників діяльності лісгоспів АПК на Житомирщині. Ця тенденція однаковою мірою стосується і Романівського лісгоспу АПК, який упродовж двох місяців (січень-лютий) 2023-го року суттєво знизив (погіршив) показники своєї виробничо-господарської діяльності. Що буде далі і яким чином розвиватимуться події у ході реформування лісової галузі України, поки що незрозуміло. І лист-відповідь від Державного агентства лісових ресурсів України на адресу Романівської селищної ради певної чіткості на висловлене 30 грудня 2022-го року занепокоєння не вніс, не надав, не спричинив. За словами виконуючого обов’язки Романівського селищного голови Юрія Чумаченка, ситуація має відверто прикрий вигляд.

Вийшло так, що реформа лісового господарства суттєво шкодить раніше проведеній реформі із децентралізації влади в Україні. Знову ж таки швидкість такого реформування мала б бути максимальною, аби неузгодженості, так звані вузькі місця реформи лісової галузі, принесли громадам на місцях найменші збитки чи незручності. А у тому, що такі недоліки будуть, можна навіть не сумніватися. Щодо позиції Романівської селищної ради, то вона, отримавши відповідь зі столиці, змушена буде ще раз звертатися до реформаторського відомства лісової галузі України. Аби отримати відповіді щодо конкретних наслідків вищезазначеного реформування для Романівської селищної ради.

Віктор Першко 

Коментарі

keyboard_arrow_up