Важливим є не кількість ОТГ, а їх пропорційне зростання в усіх областях, - Зубко

Важливим є не кількість ОТГ, а їх пропорційне зростання в усіх областях, - Зубко

Для нас є важливою не просто кількість громад, але й їх пропорційне зростання в усіх областях. Зараз маємо лідерів – Житомирську, Дніпропетровську, Тернопільську і Хмельницьку області. Але є аутсайдери. Важливо, аби Верховна Рада ухвалила проект закону № 6466 про внесення змін до Закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо приєднання територіальних громад сіл і селищ до громад міст обласного значення. Про це в інтерв’ю ІА «Укрінформ» розповів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, цей закон має запустити міста обласного значення у процес децентралізації, дати їм можливість приєднати до себе громади і дообрати депутатів, уникнувши загальних виборів. Це також дасть можливість заощадити бюджетні кошти.

«В Україні створено 692 об'єднані територіальні громади. Загалом об'єдналися 3 247 місцевих рад – майже третина усієї кількості сільських, селищних міських рад, які функціонували до початку процесу об'єднання. Протягом січня-листопада 2017 р. до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 173,5 млрд грн, що складає 96,7 % від річних планових призначень. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року склав 31,5 % або 41,6 млрд. гривень», - зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр зауважив, що не всі громади належно використовують повноваження щодо доходів. Принципово важливо – як ОТГ обліковують землю, нерухомість, мешканців, скільки з них платять ПДФО, а скільки користуються соціальними послугами. Наскільки поєднані видані органами місцевого самоврядування дозволи на торгівлю, наприклад, тютюном і алкоголем, і – кількість ліцензіатів. «Коли порівнюєш ці цифри, бачиш, що ОТГ отримують власні доходи десь на 50% від можливого. Йдеться про неефективно або невчасно оформлену чи передану в оренду землю, несплату податку на нерухомість тощо», - підкреслив він.

Водночас, Зубко переконаний, що громади, які сьогодні виявилися неспроможними, за рахунок отриманої базової дотації можуть бути успішними і над цим потрібно працювати.

«Маємо іншу проблему - обсяги доступних для використання на місцях коштів вже перевищують можливості підготовлених інвестиційних проектів у регіонах. Якщо перші два роки Держфонд регіонального розвитку і місцеві бюджети фінансували запроектовані або недобудовані в попередні роки об'єкти, то тепер цей перелік вичерпується. Потрібно говорити про нову якість проектів і планування територій... І наразі нам бракує саме якісних архітектурних рішень та проектантів», - зазначив урядовець.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:57 На Житомирщині створено 63 осередки для викладання предмета «Захист України» за новою програмою 17:24 У Звягелі зіштовхнулися два легковики: поліція встановлює обставини ДТП 17:10 У Житомирі 26-28 серпня проходить VII турнір з футболу серед юнацьких команд (Ю-12) пам’яті Дмитра Рудя 16:47 У Житомирі проведуть круглий стіл про неприпустимість публічних образ на адресу українських військових: як долучитися Від читача 00:36 ⭕️ Поліцейські вручили підозри ще чотирьом членам злочинної організації, яка ошукала громадян Латвії на понад 5,5 мільйонів гривень 16:26 Житомир попрощався із Захисником Миколою Тупіковим 16:08 У Житомирі діти полеглих оборонців України та діти-сироти, які цьогоріч вперше сядуть за шкільні парти, отримали ранці та шкільне приладдя 15:47 Безбар’єрність на Житомирщині: 44% ЦНАПів вже мають доступ до перекладача жестової мови 15:28 На Коростенщині у ДТП загинув водій позашляховика 15:05 Понад 11 млн гривень на розвиток молодіжних проєктів: долучайтеся до національного бізнес-інкубатора Youthquake 14:40 У рамках операції "Рубікон" на Житомирщині поліція вилучила з незаконного обігу понад 20 кг психотропів на понад 2 млн грн 14:20 У Житомирі 30 серпня відбудеться акція на підтримку військовополонених та безвісти зниклих 14:00 У селі Житомирського району під час пожежі сухостою отруєння чадним газом отримав 74-річний чоловік 12:50 У Житомирі працює консультаційний центр з питань зупинення реєстрації податкових накладних: як звернутися 12:30 Буваєш у Житомирі – подивись на «Рушник Концевича» 12:10 П’ятий міжнародний форум з відновлення Житомирщини: область презентувала міжнародним партнерам проєкти відбудови та розвитку 11:51 Відкриття стенду, мітинг-реквієм, забіг - стало відомо, як у Житомирі вшанують пам’ять Захисників України 11:30 «Всі ролі тільки головні!»: Житомирський театр ляльок запрошує до творчої родини 11:10 Опитування у Романівській громаді показує, засвідчує і примушує. Думати і працювати 10:45 У Житомирській обласній прокуратурі обговорили нові підходи до захисту прав дітей
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up