В Україні можливі "віялові" відключення

В Україні можливі "віялові" відключення

Через «блокаду» тимчасово непідконтрольних територій України, що спричинило штучний дефіцит антрацитового вугілля, з якого виробляється третина всієї електроенергії в країні, Уряд ухвалив рішення про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії. Відповідне рішення вчора, 15 лютого, прийнято Кабінетом Міністрів України.

 

На теплових електростанціях, для яких антрацитове вугілля є основним у виробництві енергії, будуть введені спеціальні заходи економії цієї сировини. Тобто українські ТЕС переходять в енергоощадний режим роботи. Навантаження збільшиться на атомні станції і на ТЕС, що працюють на іншій групі вугілля.

Запровадження надзвичайних заходів на ринку електричної енергії не означає автоматичного відключення електроенергії і тепла для населення. Уряд робитиме все для того, щоб мінімізувати будь які-негативні наслідки для українських громадян. «Віялові» відключення українських осель від електроенергії можливі у крайніх випадках і про це Уряд заздалегідь інформуватиме населення.

Уряд України дуже розраховує на національну свідомість ініціаторів так званої «вугільної блокади», на їх розуміння наслідків таких дій. Позаяк подальше перекриття залізничних шляхів загрожує серйозними економічними та соціальними проблемами України.

На тимчасово непідконтрольних територіях України розташовані не лише вугільні підприємства, а й металургійні компанії, які сплачують до Державного бюджету країни чималі податки, з яких виплачуються заробітні плати та пенсії. Зупинка роботи українських металургійних підприємств – це й суттєве зменшення надходження валютної виручки в країну, загроза для стабільності української валюти.

Більше того, у разі зупинки теплоелектростанцій через штучно створений дефіцит антрацитового вугілля сотні тисяч українських сімей посеред зими опиняться без тепла і світла. Через знеструмлення водоканалів міста опиняться у стані гуманітарної катастрофи. Якщо труби, в яких замерзне вода, розірвуться, доведеться замінювати усю систему водопостачання міст.

В умовах військової агресії Російської Федерації, створення для людей додаткових стресових ситуацій є недопустимим. Тому Уряд, який працює перш за все в інтересах українських громадян, щоб в їх оселях було тепло і світло, вкотре звертається до ініціаторів «блокади» з вимогою задіяти здоровий глузд і подумати про економічні й соціальні наслідки таких дій для України.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:54 Проєкт: Додаткова оплачувана відпустка для батьків 17:00 У Бердичеві засудили шахраїв, які виманювали гроші, видаючи себе за родичів потерпілих 16:43 Призначено стипендії Президента України для спортсменів Житомирщини та їх тренерів 16:20 До 212-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в краєзнавчому музеї діє експрес-виставка "Єднаємо Україну Тарасовим Словом" Від читача 16:35 Платіжна безпека: основні поради 16:00 На вулиці Шевченка нетверезий керманич вчинив ДТП за участю 5 автомобілів 15:40 У Житомирі прибирають узбіччя після зими photo_camera 15:24 На Житомирщині передали «залізного помічника» для штурмовиків Національної поліції 15:00 Фахівець із супроводу ветеранів і ветеранок: пояснюємо, як знайти та звернутися по допомогу 14:38 В Україні пануватиме розкішне весняне тепло — до +15° і навіть +18° 14:17 Ощадбанк повідомляє про тимчасову зупинку електронних сервісів 14:01 Пальне дорожчає: як це вплине на ціни на продукти та послуги на Житомирщині 12:40 У житомирському Гідропарку знайшли вибухонебезпечний предмет часів Другої світової війни 12:19 СБУ викрила схему із масового виробництва та продажу підроблених посвідчень правоохоронців 12:00 У Житомирі в приватному будинку вибухнула граната: загинула жінка, чоловіка травмовано 11:41 Захворюваність на ГРВІ та COVID-19 у Житомирській області пішла на спад 11:22 #безбар’єрність: Віталій Бунечко привітав призерів Європейських змагань Спеціальної Олімпіади 11:00 Гороскоп на тиждень 9 - 15 березня 10:40 Увага! На водоймах міста — тонка крига, будьте обережні! 10:20 Два порушення у сфері охорони водних біоресурсів виявили екоінспектори у Бердичівському районі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up