У четвер парламентарі можуть розглянути зміни до Виборчого кодексу

У четвер парламентарі можуть розглянути зміни до Виборчого кодексу

У четвер парламентарії можуть розглянути зміни до Виборчого кодексу.

Про це заявив перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко. Остаточна дата ще може змінитися, залежно від того, коли будуть пройдені всі правки до закону про гральний бізнес; можливо, навіть буде призначено позачергове засідання.

Серед запропонованих новацій - вибори мерів у два тури в містах з населенням від 75 тисяч, тоді як за чинним законодавством - від 90 тисяч; пояснюють це більшою легітимністю обранців. Відповідно, число таких «конкурентних» міст зросте, але не набагато. Різницю не відчують в Харківській області (там немає жодного міста з населенням бодай у 75 тисяч), але в Дніпропетровській в цю категорію ввійде Новомосковськ, у Львівській - Дрогобич, а в Донецькій - Костянтинівка і Бахмут.

Великого виграшу партії влади це не дасть, але дозволить поборотися за деякі міста під час відсутності абсолютного (50% + 1 голос) переможця в першому турі. 

Також раніше повідомлялося, що у партії «Слуга народу» заявили, що кандидатів на місцеві вибори можуть перевіряти на поліграфі. Саме про це було наголошено на відкритті офісу партії «Слуга народу» в Слов'янську, повідомляє новинний Телеграм-канал «Українер News».

Відзначається, що вимоги до кандидатів будуть пред'являтися дуже високі. Для того, щоб запобігти попаданню в команду людей зі «скелетами в шафі», в структурі організації створюється відділ внутрішньої безпеки, який буде займатися перевіркою кандидатів.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:57 Як відновити паперове посвідчення УБД, ОІВВ, ЧСЗ, якщо воно втрачене або непридатне для використання 17:00 У Житомирі відкрили виставку та презентували фотоальбом до 111-ї річниці Святослава Ріхтера 16:40 Державі має бути відшкодовано понад 1,5 млн грн збитків за засмічення лісу на території Овруцької громади 16:21 У Житомирі попрощалися із Захисником — Павлом Федоренком Від читача 18:39 Перевіряйте джерела: користуйтеся лише офіційними сайтами 16:20 В обласній філармонії відкрився Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв імені Святослава Ріхтера photo_camera 16:00 Неподалік Сонячного зіткнулися ВАЗ і Toyota: травмовано одного з водіїв 15:40 Прогноз погоди: у Житомирі буде хмарно і тепло 15:40 «Діалог влади та бізнесу»: Успіхи, виклики та перспективи розвитку тваринництва. ВІДЕО 15:23 Комунальні медзаклади долучилися до загальноміського весняного прибирання photo_camera 15:00 У Житомирі припинено чергову схему незаконного виїзду чоловіків за кордон під виглядом волонтерів через «Шлях» 14:40 На Житомирщині рятувальники продовжують боротися з пожежами в екосистемах photo_camera 14:20 Щеплення проти ВПЛ-інфекції: як це захищає від раку шийки матки? 14:00 Уряд ухвалив програму «Кешбек на пальне» 12:39 На Житомирщині засуджено двох осіб, які вимагали 15 тис. доларів США неіснуючого боргу у судді 12:20 На новій шахрайській схемі "допомога у викритті недобросовісних працівників банку" житомирянка втратила 350 тис. грн 12:00 Вразливі категорії українців отримають одноразову державну доплату у квітні 2026 року — рішення Уряду 11:41 За апеляційною скаргою прокурора ухвалено новий вирок мешканцю Ємільчинської громади за збут бойових припасів 11:21 З настанням теплої погоди в області виникло 85 пожеж в екосистемах, вогнем пройдено понад 35 га територій photo_camera 11:00 За крадіжку банківської картки і телефона судитимуть 20-річного малинця
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up