"Сюрприз" від влади: ціни на газ переглядатимуться кожні півроку

"Сюрприз" від влади: ціни на газ переглядатимуться кожні півроку

Кабмін коригуватиме ціни на газ для населення кожні півроку. 

 

Про це повідомляють Українські Новини

Кабмін затвердив порядок перегляду граничних цін на природний газ для населення і підприємств "Теплокомуненерго". Відтепер уряд коригуватиме ціни кожні півроку( з 1 квітня та з 1 жовтня) у випадку, якщо вартість імпортованого газу збільшиться за півріччя більш ніж на 10%. Про це йдеться у постанові №90 від 21 лютого.

Попередня редакція постанови уряду про покладення на "Нафтогаз" спеціальних обов'язків передбачала щоквартальне коригування цін на газ для населення у разі істотної зміни цін імпортного паритету, але механізму такого перерахунку в старій редакції прописано не було. Тепер же Кабмін вводить два нові поняття - "газовий рік" (з 1 жовтня по 30 вересня) і "газове півріччя" (з 1 квітня по 30 вересня і з 1 жовтня по 31 березня).

Згідно з новими змінами, обов'язки розраховувати граничні роздрібні ціни на газ для населення і ТКЕ покладено на Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

При розрахунку граничної роздрібної ціни газу для населення і ТКЕ міністерством будуть враховуватися: середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабі NCG (за півріччя) з урахуванням витрат на транспортування до українського кордону і входу в ГТС в перерахунку на офіційний курс НБУ за 2-й і 3-й місяці поточного газового півріччя (або травень-червень, або листопад-грудень), а також тарифи на постачання та розподіл газу всередині України, ПДВ і торговельну націнку постачальника. Такі розрахунки Міненерго зобов'язане проводити за 2 місяці до початку кожного наступного газового півріччя та оприлюднити їх на своєму сайті.

Якщо поточні ціни на газ відрізняються від розрахунків Міненерго більш ніж на 10%, то Кабмін переглядає їх, якщо менше - то ціни залишаються незмінними.

Перший перегляд цін може бути проведено з 1 квітня. Але оскільки поточні ціни на природний газ для населення і ТКЕ діють з травня 2016 року (11 місяців на момент можливого перегляду в 2017), то при розрахунку нових цін Міненерго буде враховувати котирування на німецькому газовому хабі за весь цей період - з травня 2016 року по березень 2017 року.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:53 МОН: Розпочалося подання заявок на участь у пілоті «Гроші ходять за вчителем» 17:00 Відкрито виконавче провадження щодо стягнення майже 540 тис. грн. збитків за забруднення річки Гнилоп’ять внаслідок діяльності ТОВ «КЕС» 16:20 З 15 лютого стартувала нерестова заборона на вилов щуки 16:01 ОСББ та власники приватних будинків зможуть отримати пільгові кредити на енергоавтономність Від читача 01:26 Мешканців Житомирської області закликають бути напоготові через загрозу з боку північного сусіда. 15:40 28-річна житомирянка під дією наркотиків викликала поліцію — жінка відповість перед законом за неправдивий виклик і зберігання нароктиків 15:22 Сьогодні зранку 10 котелень міста були вимкнені через різкі перепади напруги в електромережі 15:00 У Житомирі та Тернополі припинено виробництво контрафакту – вилучено понад 1000 літрів алкоголю та понад 5100 пачок цигарок photo_camera 14:40 Житомирська обласна філармонія запрошує на мистецький вечір до 155-річчя від дня народження Лесі Українки 14:20 Дисципліна в роботі та чемпіонство у спорті: нові перемоги житомирської поліцейської Вероніки Кратюк photo_camera 14:00 Станом на 17 лютого проїзд автошляхами державного значення Житомирщини забезпечено, виконується аварійн ий ремонт photo_camera 12:40 Рятувальники надали допомогу бригаді швидкої допомоги, що потрапила у зимову пастку photo_camera 12:20 15 тисяч гривень одноразової грошової допомоги для забезпечення енергонезалежності малого бізнесу. Подавайте заявку в Дія 12:00 В Україну мчить південний циклон з снігом і дощем 11:39 Рятувальники ліквідували пожежу у приватному господарстві на Коростенщині 11:22 Пропущені щеплення або щеплення поза графіком Календаря: що варто знати 11:00 78% підлітків уже стикалися з онлайн-ризиками: як Україна долучається до ініціативи ЄС Safer Internet Day 10:41 Чоловіка, який прийшов в гості до дружини та убив її на очах у сина, засуджено до 9 років позбавлення волі 10:18 У Житомирі двоє чоловіків викрали сумку з грошима і гаджетами з припаркованого автомобіля 10:00 Графіки обмеження споживання електроенергії на вівторок, 17 лютого. ОНОВЛЕНО
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up