У списку «щасливчиків» двоюрідний брат нардепа
Шістнадцятого жовтня минулого року сесія Житомирської міської ради прийняла рішення про поточний ремонт вулиць міста. Все би нічого, але, так вийшло, що власником будинку на одній із «ощасливлених» вулиць (а саме — проїзді Мануїльського) є двоюрідний брат нардепа Матвій Хренов.
Згідно відомостям про об'єкт нерухомого майна, відомостям про право власності, які є у розпорядженні нашої редакції, Матвій Хренов володіє будинком по проїзду Мануїльського, 10. Відомості про право власності внесені до відповідного реєстру ще у лютому 2007 року. У асфальт на цій вулиці закопано майже 123 тисячі гривень міських грошей. Але почнемо спочатку.
Щороку держава за наявності коштів виділяє субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій. У 2015 році за сприяння народного депутата Розенблата 1 мільйон бюджетних гривень дістався і Житомиру. Втім, кошти ці мали спрямовуватися виключно на капітальні видатки. А всі капітальні ремонти потребують складання відповідної проектної документації. Це втрата часу і коштів. Тож з подачі нардепа депутати міськради минулого скликання вирішили спрацювати «по бартеру». І мільйон державних коштів спрямували на капітальні видатки трьом закладам освіти. Необхідна документація на ці цілі була станом на 16 жовтня 2015 року готова. А натомість, за пропозицією народного депутата, із міського бюджету було виділено 1 мільйон на поточний ремонт дорожнього покриття вулиць міста Житомира. Тут народний обранець проявив ініціативу, подавши на сесію міської ради не тільки саму мотивацію бартеру, а й готовий список вулиць, у яких пропонується відремонтувати дороги. Це, знову ж таки, підтверджує стенограма сесії міської ради. Інформацію про це можна знайти і у соціальних мережах на сторінках нардепа та його команди. У який спосіб визначалися ці вулиці — лишається тільки здогадуватися. У народного депутата стверджують, що аргументом до відбору «щасливчиків» послужили заяви жителів Житомира, що надійшли до громадської приймальні Борислава Розенблата. Втім, на офіційний запит «20 хвилин» щодо того, від кого і скільки заяв із проханням заасфальтувати вулиці надійшло на адресу приймальні, відповіді редакція так і не отримала. Запит було надіслано рекомендованим листом. Але це не завадило депутатові Верховної Ради просто проігнорувати його.
«Лакмусовий папірець» для совісті народного обранця
Добра справа, скажуть житомиряни, що народний обранець не забуває про округ, на якому він обирався. І, беззаперечно, будуть праві. Однак, хочемо нагадати, що у чинному корупційному законодавстві є юридично закріплені такі поняття як «конфлікт інтересів» та «набуття неправомірної вигоди для членів своєї родини». Відповідальність за недотримання цих вимог законодавства розповсюджується на «осіб, які мають владні повноваження». Але оцінку цим діям народного обранця мали би дати правоохоронні органи. Згідно стенограми 53 сесії Житомирської міської ради шостого скликання 16 жовтня 2015 року, Борислав Соломонович був присутній у сесійній залі. Чому ж нардеп Розенблат не заявив про наявний конфлікт інтересів по проїзду Мануїльського? Тим більше, що саме його команда визначала перелік тих вулиць, де проводитиметься поточний ремонт та подавала його на сесію міської ради. І якщо ви справді хочете жити управовій державі ізчесниминародними депутатами, то мали би вчинити саме так і не тримати депутатів міської ради у необізнаності.
Відтак, чи наявні у діях народного депутата Борислава Розенблата дії, які підпадають під класифікацію корупції, має визначити прокуратура.
№ 7 від 2 квітня 2025
Читати номер
Volkin Volkin