Про мотивацію кандидатів

Про мотивацію кандидатів

Виборча кампанія вийшла на фінішну пряму. Менше ніж за 30 днів до виборів відсутній явний фаворит.

До цього на усіх виборах Президента завжди було двоє фаворитів перегонів. Сьогодні, навіть з врахуванням усіх рейтингів, де малюють різні цифри, ніхто не може впевнено сказати, хто увійде до другого туру.

Саме в розпал кампанії пропоную задуматися над одним питанням. Яка мотивація вкладати сотні мільйонів (і не лише гривень) у вибори для того, щоб працювати Президентом із зарплатлю у 30 тис. грн? Можливо, це і банальне запитаня, але особисто я не чув від найрейтинговіших кандидатів простої та чіткої відповіді щодо їхньої особистої мотивації.

Так, я чув про десятки різних обіцянок, більшість з яких забудуть вже 1 квітня, але це не є персональною мотивацією. Для прикладу, нинішній Президент офіційно в день витрачає на виборчу кампанію близько 10 мільйонів гривень, неофіційно ця сума значно більша. Ми ж прекрасно розуміємо, що сотні агітаторів, які називають себе волонтерами, насправді отримують гроші за агітацію. В середньому президентська кампанія коштуватиме претендентам щонайменше в 40-50 млн дол. США.

Я зараз ні за кого (або проти когось) не агітую, але я не розумію мотивацію витрачати такі кошти для того, щоб обіймати найвищу посаду в державі. Це робиться для того, щоб служити людям? Сумніваюся. Восени нас чекають парламентські вибори, де вартість участі по мажоритарному округу коштуватиме від декількох мільйонів доларів - і знову ж таки якою буде мотивація в кандидатів?

Насправді ми вчергове даємо себе обдурити, коли дозволяємо певним кандидатам, маніпулюючи соціологією, доступом до ЗМІ та адміністративним ресурсом впливати на наш вибір. Особисто я чітко усвідомлюю, що більшість новин та рейтингів, про які нам кажуть, є відвертою маніпуляцією, мета якої змусити людей повірити в те, що вибір вже зроблений. Але в дійсності ситуація може бути іншою. І дуже хочеться, щоб основні кандидати не зустрічалися на дебатах, а усі пройшли детектор брехні, де в прямому ефірі розказали про свої колишні справи та справжню мотивацію у боротьбі за найвищу державну посаду. 

Микола Череднік

 

-- 

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up