Нардеп Розенблат намагався вивезти за кордон матеріали у «бурштиновій справі»

У четвер, 19 жовтня, детективи Національного антикорупційного бюро України  завадили нардепу Бориславу Розенблату вивезти за кордон матеріали, важливі для розслідування  «бурштинової справи».

Нардеп Розенблат намагався вивезти за кордон матеріали у «бурштиновій справі»
Фото: сайт НАБУ

На офіційному сайті НАБУ 20 жовтня з`явилося роз`яснення щодо обшуків на борту літака, на якому нардеп збирався відлетіти до Кельна.

"19 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро України запобігли вивезенню за кордон народним депутатом Бориславом Розенблатом матеріалів, важливих для розслідування так званої «бурштинової справи», а також забезпечили його участь у судовому засіданні з продовження йому обов'язків", - повідомили у НАБУ. 

Невідкладні слідчі дії (обшук у літаку) проведено відповідно до ч.3 ст. 233 Кримінального процесуального кодексу України (до постановлення ухвали слідчого судді) з метою врятування майна, яке може мати ознаки речових доказів. Як зауважили в НАБУ, затримання самого народного обранця не проводилося.

За інформацією, наданою слідством, нардер планував вивезти за кордон мобільні телефони  і планшет, на яких могла бути інформація з приховування слідів раніше вчинених злочинів та спілкування між його учасниками, матеріальні та грошові цінності  — предмети раніше отриманої неправомірної вигоди, а також інше майно для унеможливлення його арешту в рамках кримінального провадження. Крім того,  детективи НАБУ мали інформацію, що у підозрюваного могли бути при собі підробені документи для виїзду за кордон.

Під час обшуку у літаку у Борислава Розенблата вилучили мобільні телефони, планшет; вироби зовнішньо схожі з коштовностями; платіжні картки, емітовані закордонними банками; паспорт громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичний паспорт.

Наголосимо на тому, що для перетину кордону нардеп нардеп скористався дипломатичним паспортом, хоч, як публічно визнав сам пан Розенблат, його поїздка носила приватний характер.

Як повідомили в Апараті Верховної Ради та Міністерстві закордонних справ України дипломатичний паспорт Борислав Розенблат отримав  нібито для здійснення робочої поїздки до Ізраїлю в період з 18 по 22 жовтня «з метою вивчення можливостей щодо кооперації та співпраці між Україною та Торгово-промисловою палатою Ізраїлю та Асоціацією виробників Ізраїлю». Але ж, судячи з вилучених під час обшуку авіаквитків, саме у цей час нардеп планував перебувати у Німеччині!

Спростували у НАБУ і повідомлення Розенблата, що нібито він повідомляв про свою поїздку до Німеччини заздалегідь. Лист, який народний обранець розмістив на своїй сторінці у соцмережі фейсбук, у Національному бюро отримали вже після того, як рейс на Кельн мав вилетіти з Києва.

Після обшуку Бориславу Розенблату вручили повістку про необхідність його прибуття до Солом’янського районного суду міста Києва для участі у засіданні. Туди нардепа «запрошують» у якості підозрюваного.

Повістка, яку вручили пану Розенблату вчора, 19 жовтня, була вже третьою за останніх шість днів. Проте на засідання суду нардеп не з`являвся, посилаючись на стан здоров`я. Дана інформація  наразі перевіряється.

Нагадуємо, Борислав Розенблат проходить підозрюваним в так званій "бурштиновій справі". Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 7 млн грн та поклав обов`язки носити електронний браслет. Строк дії цих обов'язків закінчився 16 жовтня. Продовжити їх суд не зміг через неявку підозрюваного на засідання із розгляду  відповідного клопотання.

Відео обшуку, надане НАБУ, дивіться далі. 

0
0
0
0
Новини за темою
Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up