Кузьміних, Грищенко та Костюк: звіти за 100 днів роботи народних депутатів від Житомирщини

Кузьміних, Грищенко та Костюк: звіти за 100 днів роботи народних депутатів від Житомирщини

«100 днів нардепа: хто робив, а хто байдики бив» – журналісти «20 хвилин» розпочинають цикл матеріалів, в яких народні депутати від Житомирщини звітуватимуть про те, що вони встигли зробити за 100 днів своєї роботи. 

У статті ми порівняємо звіти народних депутатів України Сергія Кузьміних і Тетяни Грищенко, а також розповімо, як пройшли перші 100 днів роботи у ВР народного обранця Дмитра Костюка.

Сергій Кузьміних – комітети, робота з виборцями, питання екології та охорони здоров’я

На аналітичному порталі «Слово і діло» опубліковано 23 обіцянки від народного депутата Сергія Кузьміних, з усіх вказаних обіцянок виконано аж 0. Отже, поки що обіцянки – в процесі. 

У своєму звіті Сергій Кузьміних розповідає про абсолютно очевидну діяльність депутата: робота в комітетах, з виборцями, законотворчість. Негусто. Тобто 100 днів депутат Кузьміних просто ходив на роботу. Отже, виконано звичайні обов’язки народного депутата. Комітет – місце, де повинні відбуватися фахові дискусії щодо проектів нормативно-правових актів, стратегій розвитку певної галузі, наприклад, національної безпеки і оборони, науки і освіти, медицини, економічної та соціальної політики тощо. Тобто на базі отриманих знань і досвіду під час роботи в комітетах депутат повинен займатися законотворчою діяльністю, враховуючи потреби та інтереси населення.

Із законодавчих ініціатив Сергій Кузьміних вказує наступні:

Робота з виборцями

У роботі з виборцями депутат Кузьміних, можна сказати, «відірвався». Тут і 74 депутатських звернення, 2 депутатські запити і опрацьовано 120 звернень. 

Підсумовуючи: звіт депутата Сергія Кузьміних – невеликий. За 100 днів своєї роботи народний депутат, за інформацією на аналітичному порталі «Слово і Діло», не виконав жодної з 23 обіцянок, проте надіслав 2 депутатських запити з питань екології та дві законодавчі ініціативи по охороні здоров’я. 

Тетяна Грищенко – проти корупції у сфері земельних відносин та за недоторканність депутатів

Аналітичний портал «Слово і діло» опублікував інформацію про 17 обіцянок народної депутатки. Всі вони в процесі. Тобто з обіцяного поки що виконано так само, як і у депутата Кузьміних, нічого. У відповідь на інформаційний запит нам надали наступну інформацію.

Законотворча робота

Як зазначається у звіті, пані Тетяна є співавтором проєкту закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин №2194. 

Також Тетяна Грищенко є співавтором проєкту закону про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо ліцензування зберігання пального №2248-1.

Законопроєктна робота

Підтримано та прийнято 83 Закони України, серед яких:

Далі звичайна робота депутата у комітетах, правки до проєктів та робота з виборцями. 

Робота з виборцями

Підсумовуючи: звіт депутатки Тетяни Грищенко за 100 днів – доволі класичний. Обіцянки – обіцянками, а на аналітичному порталі «Слово і діло» вони поки що так і залишаться. 

Дмитро Костюк – розвиток села та виступи з трибуни

Один із наймолодших депутатів Житомирщини прозвітував про свої 100 днів роботи. На аналітичному порталі «Слово і діло» бачимо 21 обіцянку в процесі та 3 виконані. 

Із виконаних:

Розвиток села цікавить депутата Костюка настільки сильно, що він навіть провів 1 круглий стіл на тему «Розвиток села за допомогою сільських громад: новації в політиці», що організовано за участі 30 представників ОТГ з різних областей України. Крім того, Дмитро Костюк провів 3 форуми змін (понад 180 учасників) та більше 200 зустрічей з громадянами. 

Також у звіті депутата Костюка вказано про 12 виступів з трибуни Верховної Ради України та на засіданнях профільного комітету. 

На рахунку нардепа 15 законопроєктів, внесених до парламенту, 7 з яких стали законами. 

Дмитро Костюк також звітує про те, що за 100 днів своєї роботи ним було прийнято 1397 рішень під час голосувань у сесійній залі.

Підсумовуючи: депутат Костюк поки що активно працює, і в його звіті можна прослідкувати цікаві ініціативи: форуми та круглий стіл. Крім того, він поступово виконує свої обіцянки.

Валерія Наумова

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up