Кандидат у нардепи Ігор Герасименко – Герой України – на службі у топ-корупціонерів?!

Кандидат у нардепи Ігор Герасименко – Герой України – на службі у топ-корупціонерів?!

Герой України – скільки поваги викликають ці слова. Більшість, хто заслужив таке почесне звання, не піарять себе з цього приводу. Однак, дехто використовує його для отримання безкоштовного житла та максимальних благ. Проте, по-справжньому прикро, коли статус Героя допомагає витягати з в`язниці підозрюваних у корупції чиновників.

Чи може людина, яка витягує підозрюваних у корупції, боротися з корупцією? ДумайТе!

По мажоритарному Житомирському округу № 62 від політичної партії «Слуга Народу» до Верховної ради балотується Ігор Герасименко, який не тільки носить звання Героя України, а й відомий тим, що неодноразово брав на поруки з зали суду підозрюваних у розкраданні бюджетних коштів топ-чиновників.

Перший випадок веде у 2017 рік. Саме тоді Ігор Герасименко «засвітився» під час судового слухання у справі розкрадання в особливо великих розмірах бюджетних коштів при закупівлі палива для оборонного комплексу.

Кандидат у народні депутати по 62 мажоритарному округу Ігор Герасименко

Коротко нагадаємо суть справи. 11 жовтня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП за підозрою в причетності до розтрати понад 149 млн грн держкоштів при закупівлі палива для Міністерства оборони України затримали заступника міністра оборони Ігоря Павловського. Обвинуваченому генералу Солом`янський районний суд м. Києва обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Однак, 9 листопада 2017 року за сприяння кандидата у народні депутати Ігоря Герасименка, підозрюваному у розкраданні Ігорю Павловському змінили міру запобіжного заходу.

Олег Гладковський (Свинарчук)

За корупціонера Павловського також намагався вступитись ще один скандально відомий персонаж, який фактично став ключовою причиною поразки Порошенка на виборах, Олег Гладковський, на той час – заступник секретаря РНБОУ. Саме той Гладковський (до 2014 року – Олег Свинарчук), через якого виник «свинарчук-гейт». Гладковському в ході згаданого судового засідання у взятті на поруки було відмовлено.

Заступник міністра оборони Ігор Павловський

Однак, Апеляційний суд м. Києва все ж таки відпустив Ігоря Павловського. Все завдяки тому, що взяти на поруки заступника міністра зголосилися два Героя України – Ігор Герасименко (колишній командир 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї аеромобільної бригади) та Олександр Порхун (колишній командир 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади).

Герої України Олександр Порхун (зліва) та Ігор Герасименко (справа)

Минуло майже 2 роки, однак ніхто у справі розкрадання державних коштів у особливо великих розмірах не покараний.

Відомий журналіст Володимир Бойко констатує, що Герой України Порхун є лише «весільним» підполковником, якого разом з майором Герасименком керівники Міністерства оборони використовують для прикриття скандальних корупційних оборудок.

Після удостоєння звання «Герой України» та отримання у 2016 році коштом бюджету Житомира квартир у новобудові обоє звільняються із військової служби і розпочинають активну громадську і комерційну діяльність. Саме після звільнення з-під варти генерала Павловського на поруки Герасименка і Порхуна, прізвище останнього використали для реєстрації громадської організації із гучною назвою «Асоціація ветеранів та учасників бойових дій «Купол». Однак, замість допомоги ветеранам і учасникам бойових дій, цей «Купол» отримує від Міноборони у використання базу олімпійської та паралімпійської підготовки зі стрілецьких видів спорту. Фактично громадська організація слугує «прокладкою» між Міноборони та скандально відомим ТОВ «Ібіс», що уславилось багатомільйонними подарунками у вигляді зброї для керівників Міністерства внутрішніх справ України й Міністерства оборони України.

На цьому спасіння фігурантів корупційних скандалів не зупиняється. У грудні 2018 року Герої України Ігор Герасименко разом із згадуваним Олександром Порхуном та групою народних депутатів Блоку Петра Порошенка взяли на поруки колишнього виконувача обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана.

Колишній виконувач обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан

Прокурори САП довели перед судом обґрунтованість повідомленої підозри у незаконному збагаченні на понад 89 млн. грн. Мирослава Продана та наявність ризиків переховування його від слідства, впливу на свідків, приховування та знищення речей та документів, а також перешкоджання кримінальному провадженню.

Рішення Київського апеляційного суду

"Застосувати до підозрюваного Продана М.В., громадянина України, уродженця м. Могилів-Подільський, Вінницької області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого, запобіжний захід у виді особистої поруки, - зазначається в рішенні від 4 грудня 2018 року.
Далі слідча суддя Ірина Усатова вказала: «Зобов'язати поручителів - народних депутатів України Паламарчука М.П., Ткачука Г.В., Кучера М.І., Курячого М.П., Денисенка В.І., Побера І.М., Лівіка О.П., Макар’яна Д.Б., Героїв України Герасименка І.Л. і Порхуна О.В виконання підозрюваним Продана М.В. обов'язків, а саме: 1) прибувати за кожною вимогою до детективів Національного бюро, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018000000002110; 2) повідомляти детективів Національного бюро, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; 3) утримуватися від спілкування зі свідком у кримінальному провадженні №42018000000002110 ОСОБА_15, 4) здати на зберігання детективам Національного бюро свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд в Україну;
5) носити електронний засіб контролю».
На 18 грудня призначається знову засідання, під час якого озвучується частина майна, яким збагачився посадовець:
«Зазначено, що за період роботи на державній службі у Державній фінансовій інспекції України Продан М.В. за період з 2014 по 2018 роки отримав доходи в сумі 1 081 057 грн., а його дружина … 3 594 656 грн. Таким чином, офіційно підтверджений сукупний законний дохід подружжя Продана М.В. за період з 2014 по 2018 роки склав 4 675 713 грн. При цьому Продан М.В. за вказаний період роботи в органах державної влади здійснено ряд витрат, зокрема: 01.11.2012 придбано квартиру АДРЕСА_4, загальною площею 88,40 м2, вартість на дату набуття 550 445 грн.; 24.02.2014 р. гараж загальною площею 24,00 м2, вартість на дату набуття 18 000 грн.; 31.01.2017 р. легковий автомобіль марки Toyota, модель Avalon 2012 року випуску, вартість на дату набуття 467 500 грн. Крім того, 19.01.2016 Продан М.В. купила квартиру АДРЕСА_6, загальною площею 72,10 м 2, орієнтовною ринковою вартістю 60 тис. доларів США. Крім того, у власності Продана М.В. та його дружини перебуває цінне майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а саме: годинник Petek Philippe, ювелірні вироби Damiani, годинник Damiani, розрахункова вартість якого сукупно складає щонайменше 365 400 грн.»
Далі розповідається про період, коли Продана призначили виконувати обов’язки головного податківця.
«Зазначено, що 13.04.2018 о 14 год. 48 хв., Продан М.В., перебуваючи в м. Києві надав свою згоду ОСОБА_7 щодо оформлення на нього права власності на зазначені об'єкти нерухомого майна. На виконання пропозиції Продан М.В.  ОСОБА_7 через довірену особу ОСОБА_10 у компанії «МавіБодрум Іншаат Емлак Ятирим Гайріменкюль» 10.05.2018 придбано об'єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_9, загальною вартістю згідно договору 1 250 000 турецьких лір, що становить 7 642 326, 25  грн. (за курсом НБУ станом на дату придбання). 30.05.2018 придбано об'єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_8, загальною вартістю згідно з договором 1 250 000 турецьких лір, що становить 7 069 075 грн. (за курсом НБУ станом на дату придбання). Загальна вартість двох об'єктів нерухомого майна відповідно до умов договорів склала 2 500 000 турецьких лір (або 14 711 401, 25 грн. за курсом НБУ станом на дати придбання). Фактично за вказане майно сплачено 2 500 000 євро (що становить 76 666 500 грн. за курсом НБУ). Іншу суму в розмірі 30 200 євро витрачено як супутні витрати на оформлення угод з купівлі нерухомості на території Турецької Республіки».
«ОСОБА_3 (Продан М.В.) на початку травня 2018 року   підшукував за сприяння ОСОБА_7 ряд транспортних засобів для подальшого їх придбання і користування. Так, перебуваючи в невстановленому місці на території м. Києва, у невстановлений час, але не пізніше травня 2018 року, набув у власність грошові кошти в сумі не менше ніж 3 403 769 грн., законність набуття яких не підтверджується доказами, та, маючи реальну можливість ними розпоряджатись, передав через довірених осіб із кола свого оточення ОСОБА_7 для укладення правочинів щодо придбання заздалегідь підшуканих транспортних засобів: Toyota Land Cruised 200, 2017 рік випуску, Mercedes-benz GLE 350D, 2017 рік випуску, Toyota Land Cruised 200, 2008 рік випуску, фактично користуватись якими у подальшому буде особисто ОСОБА_3 (Продана М.В.) і члени його сім'ї».
Проте за наявності доказів незаконного збагачення, група підтримки Продана знову звертається до слідчого судді, який задовольняє їх клопотання, звільняючи його з зали суду із взяттям підозрюваного на поруки.
«На думку слідчого судді, надані народними депутатами України ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, (Паламарчук М.П., Ткачук Г.В., Кучер М.І., Курячий М.П., Денисенко В.І., Побер І.М., Лівік О.П., Макар’ян Д.Б.), Героями України ОСОБА_37, ОСОБА_38 (Герасименком І.Л. і Порхуном О.В.) письмові зобов'язання про те, що вони поручаються за виконання ОСОБА_3 (Продана М.В.) покладених на нього обов'язків і зобов'язуються за необхідності доставити його до органу досудового розслідування чи в суд на першу про те вимогу є такими, що відповідають закону і заслуговують на довіру».

Під час судового розгляду Ігор Герасименко та Олександр Порхун визнали, що навіть особисто не знайомі з підозрюваним та не змогли обґрунтовано пояснити спосіб та можливості забезпечення виконання підозрюваним процесуальних обов’язків.

Суд випускає з під варти підозрюваного, з якого зняли обвинувачення через визначення неконституційними статей щодо незаконного збагачення.

Тепер обоє Героїв України намагаються потрапити до Верховної Ради і отримають ще більше можливостей для спасіння нових замішаних у корупції топ-чиновників. 

 

Коментарі (45)
 • Хантер

  Герої не можуть якшатись з покидьками, які заробляють на крові. Отже такі "херої"! Мабуть їм це близько - своє вхопити а там як буде...
 • Олег Бондарь

  А раньше вы этого не знали?
 • Богдан Шиманський

  А Бондарчуку і Малашевичу не соромно?! І чим вони кращі за проплачених ботів з ,,новостей Житомира''???????????!!!!!
 • Александр Андрущенко

  Как можно быть патриотом своей страны и быть в команде Зе????? Гроші?
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up