«Голосуй там, де живеш!» – у Житомирі пройшла пресконференція, присвячена питанню зміни місця голосування

«Голосуй там, де живеш!» – у Житомирі пройшла пресконференція, присвячена питанню зміни місця голосування

4 вересня у Житомирі пройшла пресконференція, присвячена питанню зміни місця голосування. 

Уже 5 вересня стартував виборчий процес місцевих виборів, а до 10 вересня громадяни, які не мають реєстрації в своїх громадах, мають можливість стати повноцінними виборцями там, де вони постійно мешкають, та обирати органи місцевого самоврядування. Це стосується блиько 5,5 млн громадян України – внутрішньо переміщених осіб, трудових мігрантів, виборців без зареєстрованого місця проживання.

Ірина Гладка, голова ГО «Союз переселенців «Мир на Долоні», зазначила, що, за їх підрахунками, у місті Житомир проживають понад 2 тис. внутрішньо переміщених осіб, право голосу з них мають 1 700 осіб. 

На зібранні було наголошено, що на даний час змінити місце голосування зовсім не важко, до того ж, зараз для зміни виборчої адреси не потрібно документально підтверджувати факт проживання з договором оренди чи надавати довідку ВПО. Також є можливість зробити це онлайн на сайті Державного реєстру виборців всього за 5 хвилин, але це доступно лише за умови, якщо ви маєте електронний підпис. Витратити 5 хвилин свого часу, щоб подати заяву, – це та інвестиція в життя громади, яка працюватиме на інтереси виборця протягом наступних 5 років.

«Це вагомий внесок для нас, що ми, переселенці, зараз маємо офіційне право голосу, бо до того ми мали право голосу лише на президентських та виборах до парламенту. На сьогоднішній час мати таку можливість громади впливати на захист своїх інтересів є дуже важливим. Тому я закликаю усіх переселенців піднятися та сьогодні ж змінити місце голосування, щоб мати змогу віддати свій голос за гідного кандидата», – наголошує Ірина Гладка.

На даний час у місті Житомир всього 14% переселенців скористалось правом зміни місця голосування. Такий малий відсоток зумовлений недостатньою проінформованістю людей про свої права та можливості, так як зміни до Виборчого кодексу були внесені запізно.

Для того, щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, потрібно до 10 вересня подати заяву про зміну виборчої адреси:

Даний захід був організований громадською організацією «Союз переселенців «Мир на долоні» у партнерстві з громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up