На Житомирщині очікуються заморозки! Рятувальники нагадують правила безпечного обігріву помешкань

На Житомирщині очікуються заморозки! Рятувальники нагадують правила безпечного обігріву помешкань

Як повідомляє Головне управління ДСНС України у Житомирській області, вночі 23-24 вересня у західних, північних, 24 вересня і в центральних областях на поверхні ґрунту заморозки 0-3° (І рівень небезпечності, жовтий).

Так, під час похолодання різко зростають кількість і загроза виникнення пожеж через необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо.

Рятувальники Житомирщини звертають увагу всіх на те, що необхідно бути особливо обережними, користуючись електрообігрівачами, тепловентиляторами та опалювальними печами.

Суворо дотримуйтесь наступних правил безпеки:

  • використовуючи електричні електрообігрівачі, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів;
  • не залишайте прилади, що топляться без догляду;
  • не варто користуватися саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами;
  • нагрівальні елементи в обігрівачах мають бути закритими, ізольованими.

Опалюючи приміщення піччю на газу або дровах, перевірте, чи не з’явилися в ній тріщини або щілини. Це можна зробити, спаливши в печі трохи паперу, та згодом оглянувши її ззовні – у місцях тріщин буде добре видно закоптіння. Виявлені тріщини необхідно замастити глиною чи розчином. Найкраще — ремонт печей доручати виключно фахівцям. Особливу обережність слід виявляти власникам будинків із дерев’яним перекриттям.

Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву помешкання не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди! Подбайте, аби діти перебували під постійним доглядом когось із дорослих.

Зважаючи на те, що вживання алкоголю є супроводжуючим чинником дорослої необережності, а відтак і чималої кількості пожеж у побуті, тож замість «зігріваючих зсередини» краще зігрійте себе та своїх близьких теплом приємного спілкування!

 

Коментарі

keyboard_arrow_up