На українців чекає аномально тепла зима

На українців чекає аномально тепла зима

Синоптик Ігор Кібальчич каже, що за різними методиками довгострокового прогнозування, зима в Україні буде м'якою.

Цього року в Україні та в Європі в цілому очікується м'яка зима. Водночас кількість опадів буде близькою до норми.

Такий прогноз оприлюднив кандидат географічних наук, синоптик Ігор Кібальчич, передає Meteoprog.

"Згідно з Європейським центром середньострокових прогнозів з грудня до лютого на більшій частині Європи очікується додатна аномалія температури повітря, особливо в її східній частині. Добре помітно, що у всі три місяці Україна перебуває в помаранчевій заливці на карті, що відповідає аномаліям +1°…+2°", - пояснив він.

Водночас кількість опадів буде близькою до норми і лише на півночі Європейського континенту очікується надлишок опадів, каже синоптик.

За його словами, на користь м'якої зими в Україні також свідчать прогностичні значення приземного поля тиску у Північній півкулі на найближчі 3 місяці. Згідно з даними, в Україні очікується часті відлиги та чергування опадів у вигляді снігу та дощу. 

"Але це не виключає епізодичні вторгнення холоду, які зазвичай короткочасні й не впливають на середні значення", - додав фахівець.

За даними Ігоря Кібальчича, з ймовірністю 40-60% розвиток теплої зими прогнозують фахівці з Інституту Землі Колумбійського університету.

"Підсумовуючи вищесказане, можна зробити висновок, що за різними методиками довгострокового прогнозування, зима як на території України, так і на більшій частині Європи з високим ступенем ймовірності виявиться теплішою за норму... Сніговий покрив очікується нестійким і розподілятиметься плямисто по території. Протягом усієї зими опади випадатимуть як у вигляді снігу, так і у вигляді дощу", - резюмував синоптик та додав, що "теплий сценарій зими не скасовує епізодичні періоди арктичних вторгнень холоду, аномально низьких температур та сильних снігопадів".

Джерело: УНІАН

Коментарі (2)
  • Анжела Шелепйонок

    Нарешті приємні новини
  • Lika Evtyshok

    Тож обіцяли люті морози!😉

keyboard_arrow_up