28 липня 2022 року – цей день в історії, яке сьогодні народне свято та основні події

28 липня 2022 року – цей день в історії, яке сьогодні народне свято та основні події

28 липня 2022 року – четвер. 155-й день війни Росії проти України. 209-й день року.

Який сьогодні день в Україні і світі

28 липня - День української державності. Подія була створена 24 серпня 2021 року наказом президента України Володимира Зеленського. Це важлива дата, яка ще раз показує мужність та силу українського народу.

Також 28 липня - День хрещення Русі-України. Більше ніж тисячу років тому русини стали християнами. Це стало важливим кроком назустріч цивілізованому світові, а ще - імпульсом для розвитку культури та освіти. Насправді з християнством слов'яни познайомилися набагато раніше. Наприклад, поблизу старовинного міста Корсунь (нині Херсонес) знайдено фундамент церков IV-IX століть.

А ще 28 липня - День екологічного боргу. Головна мета події - привернути увагу людства на те, що ресурси планети не вічні і тому кожну людину можна назвати своєрідним боржником.

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом. Був започаткований Всесвітньою організацією охорони здоров'я 2011 року. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1925 року народився лікар з США Барух Самюель Блумберг, який зробив відкриття гепатиту В.

Також 28 липня - День PR-фахівця. Неофіційне професійне свято. PR-фахівець - сучасний спеціаліст, який уміє створювати імідж та презентувати компанії, політичних діячів чи бренди правильно. Мета дня - привернути увагу до молодої, але дуже важливої в сучасному світі професії.

А ще 28 липня - Всесвітній день охорони природи. Важлива екологічна подія, яка була створена для привернення уваги людства до проблем навколишнього середовища та підвищення обізнаності про захист природи.

28 липня: яке сьогодні народне свято

В народі 28 липня називали Володимир Красне Сонечко або Владимирів день. Зазвичай це був дощовий день, але селяни кожного року сподівалися на сонячну погоду. Намагалися не виходити на поле, адже вірили - цього дня ходить нечиста сила.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 28 липня

Які сьогодні іменини: Андрій, Володимир.

28 липня народилися:

  • 1880 рік — український письменник, політичний діяч та перший очільник Генерального секретаріату УНР Володимир Винниченко;
  • 1899 рік — український борець, боксер та артист цирку Іван Сила;
  • 1912 рік — український поет, перекладач, драматург Ігор Муратов;
  • 1940 рік — український джазовий піаніст, музикознавець Володимир Симоненко;
  • 1987 рік — український футболіст, гравець національної збірної України та київського "Динамо" Євген Хачеріді.

Погода на 28 липня

У Житомирі очікується ясна погода, хоча у другій половині дня небо затягнеться хмарами, щоб ввечері знову очиститися. Без опадів. Максимальна температура в цей день становитиме +25С, мінімальна +13С.

Коментарі

keyboard_arrow_up