Зв'язки з громадянами росії і проросійська література: в СБУ повідомили про результати обшуків на об'єктах УПЦ (московського патріархату) на Житомирщині

Зв'язки з громадянами росії і проросійська література: в СБУ повідомили про результати обшуків на об'єктах УПЦ (московського патріархату) на Житомирщині

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах Української православної церкви (московського патріархату) на Житомирщині. Про це повідомили у пресслужбі. 

"Під час безпекових заходів у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі та двох Скитах на Житомирщині, виявлено осіб, які перебувають на зв’язку з громадянами рф.

Під час відпрацювання мобільних терміналів, якими вони користуються, у багатьох з них встановлено контакти із абонентами, які перебувають на території російської федерації та республіки білорусь. Наразі ці зв‘язки вивчаються співробітниками СБУ.

«Гості» знаходились на території готельних комплексів при церквах і використовували анонімні месенджери для комунікації.

У «спецбібліотеках» церков виявлено велику кількість друкованої літератури «авторства» російських церковних діячів, виготовленої у рф після російського вторгнення в Україну 2014 року та «схваленої» до використання московською патріархією руської православної церкви. Саме ці книжки, за задумом московських попів, повинні бути фундаментом для насадження проросійської ідеології серед людей, які шукають у вірі розради у важких життєвих ситуаціях.

Серед знайденої літератури – примірники із ксенофобськими та антисемітськими висловлюваннями, які «обґрунтовують» меншовартість українського народу та самої України.

Окремі полички – присвячені літературі з так званою монархічною ідеологією, що, як відомо, є однією із скрепів так званого «руського міру»", - йдеться у повідомленні. 

В СБУ наголосили, що в своїй діяльності дотримуються принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважають право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Крім Управління СБУ в Житомирській області, до проведення безпекових заходів долучилися співробітники Національної поліції та Національної гвардії України.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (5)
 • Vera Bobb

  Руський мір,руська церква ,зайшла далеко в мізки віруючих,та не патріотичних політиків.Викорінювати прийдеться важко.Та чи хватить сили волі владі.Порошенко почав.Добився Томос,а продовження не було.Руські попи блокували.
 • Наталия Медведева

  Добре трусіть

  Наталия Медведева reply Наталия Медведева

  Sergey Sergey попівських прхвостнів

  Sergey Sergey reply Наталия Медведева

  Наталия Медведева сечку
 • Валентина Іванівна

  О так там цілі хороми.наші мужі ,як будуть без монастира.Вониж тільки свята і з сваїми чадами там.Ходила з подругою в ліс, так на своїх тачках не одного бачили.

keyboard_arrow_up