Зловживання у Департаменті патрульної поліції Житомирщини: відкрито кримінальне провадження і триває досудове розслідування

Зловживання у Департаменті патрульної поліції Житомирщини: відкрито кримінальне провадження і триває досудове розслідування

Богунський суд міста Житомира 1 листопада 2023 року зобов`язав повноважних осіб другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо зловживань у Департаменті патрульної поліції Житомирщини та розпочати досудове розслідування.

Про це йдеться в Ухвалі Богунського районного суду.

До редакції «20 хвилин Житомир» звернулися Андрій та Максим – працівники Управління патрульної поліції в Житомирській області.

Відео дня

«Патрульну поліцію в Житомирській області настигла низка масових звільнень. Керівництво Департаменту патрульної поліції погрожує «неугодним» поліцейським звільненням та фізичною розправою, змушує писати рапорти на пониження за посадами, а ні, то буде організоване звільнення зі служби в поліції, повістка в військкомат з подальшою «ліквідацією»», – зазначили патрульні.

Після колишнього заступника начальника управління Тараса Корначевського Департамент патрульної поліції направив до м. Житомира нових керівників – Руслана Ремеза та Владислава Палєху.

Як розповідають наші співрозмовники, поставивши тимчасово виконувати обов’язки заступника начальника – начальника відділу моніторингу управління патрульної поліції в Житомирській області старшого лейтенанта поліції Руслана Ремеза, останньому, як він неодноразово зазначав підлеглим, надали наказ позвільняти людей, за що він отримає призначення на омріяну, обіцяну йому посаду.

Патрульні Андрій і Максим зазначають: «Руслан Ремез приїхав до Житомира не один і не тільки з його близьким товаришем Палєхою, а ще й зі списком «неугодних» поліцейських, яких треба звільнити або попереводити. На сленгу Департаменту патрульної поліції просто «покончати».

В списку «неугодних», котрий потрапив до нашої редакції, 29 осіб і він, зі слів патрульних, що звернулися до нас, не кінцевий, адже є ще список поліцейських апарату управління патрульної поліції в Житомирській області.

Герої нашої статті, підлеглі Руслана Ремеза, одразу відмовили йому виконувати злочинні накази та фальсифікувати стягнення відносно своїх колег, адже вони переконані, що перед законом без виключень повинні бути всі рівні, одразу попали в немилість до Ремеза та Палєхи.

Як зазначили патрульні, Руслан Ремез та Владислав Палєха придумали історію своєї доповіді і погодили злочинний план у Департаменті патрульної поліції щодо реалізації звільнення зі служби з поліції Андрія та Максима та почали його втілювати у життя.

Герої матеріалу розповідають, що, не побоявшись розправи та утисків по службі, одразу заявили вищому керівництву, написали звернення до Президента України, міністра МВС України, Національної поліції України та інших державних органів з проханням провести об’єктивну перевірку та посприяти вирішенню патової ситуації щодо свавілля та безчинства в патрульній поліції.

Не очікуючи розправи, хлопці подали заяви про вчинення кримінальних правопорушень, які знаходяться в Державному бюро розслідувань на стадії досудового розслідування.

Всупереч Закону України «Про Національну поліцію», Закону України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» відносно більшості працівників відділу моніторингу та, звісно ж, Максима і Андрія ініціювали за сфальсифікованими матеріалами службове розслідування, – повідомили герої нашого матеріалу.

«На початку жовтня до патрульної поліції Житомирської області неодноразово приїжджала слідчо-оперативна група Житомирського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області документувати злочини Руслана Ремеза. 7 жовтня 2023 слідчими вилучено 178 аркушів службової документації відділу з ознаками складу злочину службового підроблення підписів та документів», – зазначають герої матеріалу.

"Кульмінацією нашої історії є службова недбалість або перевищення владних повноважень Ремеза Р., втрата ним або знищення, або крадіжка (досудове слідство встановить) матеріалів звернень громадян, за розгляд яких і збереження останній відповідає відповідно покладених службових обов’язків та керівних документів поліції. Перешкоджання здійснювати службові обов’язки, ізоляція від колективу, неліцензійне програмне забезпечення Корпорації «Майкрософт» та інше в Департаменті патрульної поліції, незаконні опитування за допомогою поліграфа поліцейських, службове підроблення підписів та документів, вкрадені і знищені матеріали звернень громадян Ремезом Р. та Палєхою В., підроблення матеріалів службових розслідувань, це вже не жарти і не простий кар’єризм, а реальні злочини», – зазначають патрульні, які звернулися до нашої редакції.

Крім того, герої нашого матеріалу розповідають про ще одне порушення. «Управління патрульної поліції в Житомирській області в особах начальника кадрів Іванни Зеленюк та знову ж таки Руслана Ремеза Руслана заздалегідь повідомляють про звільнення «неугодних поліцейських» до органу територіального центру комплектування та соціальної підтримки Житомирської області, щоб в момент ознайомлення поліцейських з наказом про звільнення зі служби одразу ж вручити заздалегідь сфальсифіковану, оформлену повістку в військкомат», – розповідають Максим і Андрій.

Наш журналіст звернувся за коментарем до Управління патрульної поліції в Житомирській області.

«Я не можу коментувати цю інформацію. Якщо цим займається ДБР, то краще звернутися за коментарем до ДБР», – відповіла на прохання прокоментувати ситуацію т.в.о. старшого інспектора прес-служби Тетяна Вигівська

Речниця Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, телефоном прокоментувала журналісту «20 хвилин Житомир», що 27 листопада 2023 року до ТУ ДБР у м. Хмельницькому надійшла ухвала Богунського суду міста Житомир від 01.11.2023 року у справі № 295/14679/23. Слідчими другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомир) ТУ ДБР у м. Хмельницькому розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365 Кримінального кодексу України. Наразі досудове розслідування триває.

Нагадуємо, що у частині першій статті 365 Кримінального кодексу України – Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, зазначено: «Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, інтересам юридичних осіб, – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Редакція сподівається, що система не прогнила вщент і є компетентні, чесні та порядні люди в правоохоронних органах, котрі доведуть справу до справедливого розгляду.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (6)
 • Читач23

 • Валерий Снигуровский

  Та ні, ви що?? Завелась серед  своїх криса , яка вирішила здати весь бомонд.. На бойові заборонено, виплати, премії, ви слуги кожен місяць.. Звичайним воякам і не снилось, те забезпечення.. Техніка,  амуніція - звичайне списання, без проблем. Не бий лежачого, ніяких тобі форс мажорів, ЧИ авралів - головне за першим покликом " спасті камісара", розігнати челядь чорноти та неімущих.
  І якесь наважилось здати... Це прямо якась ганьба. ....
 • имя фамилия

  чему тут удивляться....
 • Читач25

  Боюсь Вас розчарувати, але система прогнила, я теж йшла Вашим шляхом (Офіс Президента України, МВС, НП, Уповноважений Верховної Ради України), у своїх скаргах з поміж іншого я описала як в Чернівецькій області замість того щоб видавати поліцейським форму змушують їх за власний кошт іти купляти її в магазинах. Кому вони належать думайте самі. Все задокументовано. Різниця тільки в тому, що ГУНП з благословіння вищеописаних структур позбулось мене тим, що незаконно примусово перевели мене нести службу в найвіддаленіший райвідділі області, де ні фінансово ні по сімейним обставинам не представлялось мені можливим нести службу, два місяці перед переводом не виплатили ЗП в результаті звільнили за те, що я не вийшла на обране ними нове місце роботи

  Не хочеться Вас розчаровувати, але Ви не достукаєтесь ні до кого, ні до Президента ні до кого іншого
  Кожен незаконний крок керівництва задокументований на аудіо чи відео. Повірьте - це нікого не зацікавило і покарання абсолютно ніхто ніякого не поніс. Неугодного викинули і по всьому.
  Слава Україні! Ми з таким підходом до людей, справедливості, закону точно переможемо 💪

  https://youtu.be/bpKmg9hm_wU

keyboard_arrow_up