Колектив Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 імені В. М. Кавуна долучився до відзначення Міжнародного дня миру.
З цієї нагоди учні та вчителі організували символічну акцію «Обличчя миру», а також пройшли «живим ланцюгом» до військового кладовища, де вшанували пам'ять полеглих за Україну героїв.
Заходи до Дня миру стають для освітнього закладу традиційними. Відтак, збільшується і масштаб їх проведення. Тому-то участь у них цьогоріч, без перебільшення, брала вся школа – від адміністрації та вчителів до випускників і «першачків».
Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання всіх людей, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. У цьому переконана заступник директора ЗОШ № 22 з виховної роботи Світлана Володимирівна Неліпович. Із огляду на це заходи, організовані учнями та педагогами, вважає заступник директора, привчають кожного любити рідну землю та цінувати життя.
«На сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на Сході країни. Але мир – це не тільки відсутність війни, але й добрі стосунки між людьми», – підкреслила Світлана Неліпович.
Загальновідомим символом миру є голуб. Саме зображення цього птаха використав Пабло Пікассо для емблеми Всесвітнього конгресу прибічників миру. Тому символічно, що саме на це звернули увагу учні школи, готуючись до проведення заходів. Діти власноруч виготовили більше п’ятисот паперових голубів – символів миру та духовного розвитку нації.
До кожного птаха учні прикріпили свої побажання учасникам АТО: дякували їм за мужність, бажали здоров’я, висловили прохання зберегти мир і спокій в Україні. Частину голубів, на яких написано привітання й побажання для жителів і гостей міста учні роздали перехожим, щоб і їх залучити до святкування Дня миру.
Та наймасштабнішим дійством, який цього дня організувала ЗОШ № 22, став «живий ланцюг». Він простягнувся вулицею Вітрука до військового кладовища. Більш ніж шістсот учнів разом із учителями, взявшись за руки, по-справжньому відчули свою єдність у прагненні миру. Важливо й те, що до «ланцюга єдності» долучалися перехожі, яким учні розповідали про історію виникнення і традиції відзначення Міжнародного дня миру.
Разом із тим учні провели акцію «Обличчя миру»: принесли портрети воїнів АТО, щоб вшанувати їх мужність, героїзм і відданість Вітчизні.
На важливості об’єднання людей у подібному заході наголосила натхненниця його проведення Наталія Міненко: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих за свободу нашої держави, а також ще раз нагадуємо собі, що слід любити й цінувати кожну мить життя».
Вона нагадала, що Міжнародний день миру було проголошено як день загального припинення вогню і відмови від насильства. За словами Наталії Миколаївни, цей день покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але й зробити щось заради нього.
Своїми враженнями від участі в заходах до Дня миру поділилися й учні.
«На мою думку, ідея цього свята – необхідність і надалі продовжувати дарувати людям добро. У світі без миру, дружби та взаєморозуміння не прожити», – зазначила учениця 10 класу Вікторія Русятинська.
Учениця 9-Б класу Єлизавета Головко додала, що метою учасників заходу було донести, що мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання кожного громадянина.
«Лише коли є мир, можуть здійснитись усі найзаповітніші, прекрасні мрії людини, її надії й помисли, тоді кожен може реалізувати себе повністю, розкрити свої здібності й таланти», – зазначила вона.
Окрім того, кожен клас виготовив власні тематичні плакати «Україна хоче Миру». На фотографіях можна побачити, наскільки вони різні й водночас схожі – об’єднані спільною ідеєю.
Водночас класні керівники протягом дня провели інтерактивні години спілкування «Мир на землі – радість у родині», а у шкільній бібліотеці відбулася книжкова виставка «Під мирним небом».
«Міжнародний день миру дає кожному з нас можливість справою довести свою прихильність до миру, ставши поборником цілей у галузі сталого розвитку», – так сказано в щорічному святковому посланні ООН.
Колектив ЗОШ № 22 планує й надалі проводити подібні заходи, оскільки вони дають можливість замислитися про найважливіще для кожної людини – мир.
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
№ 18 від 25 червня 2025
Читати номер