Житомиряни взяли участь у всеукраїнських змаганнях "Ігри Нескорених"

Житомиряни взяли участь у всеукраїнських змаганнях "Ігри Нескорених"

Житомиряни Юрій Лопатюк, Олексій Сорокопуд та Григорій Чудо рішення  взяти участь у змаганнях прийняли спонтанно за п’ять днів до ігор. Про це повідомляє житомирська міська рада на своєму сайті.

«Мій побратим і Сергій Довбиш представляв Чернігів. Ми вирішили, що Житомир теж має там бути… До речі, Сергій теж із Житомира, закінчив ЗОШ№21. А на змаганнях отримав золото зі стрільби. Та він серйозно готувався до цього», – розповідає  Олексій.   За  плечима Олексія –  25 років служби в армії та 5 ротацій на Сході України. «Дві ротацї в Донецькій та  три в Луганській області… Ми пройшли разом Донецький аеропорт, Волноваху, Маріуполь, Водяне, Сартану, Широкине, Морянку, Курахове, Новотроїцьке, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Новоахтирку, станицю Луганську…».   Олексій – кадровий військовослужбовець. Юрій та Григорій – добровольці. Кожен із них має свою історію з війни.

Юрій Лопатюк боронити Україну пішов у 2015-му. Пройшов три ротаціії на Сході України. До війни працював водієм автобусу на  маршруті «Житомир – Київ». «Коли все розпочалося,віддав ключі хазяїну маршрутки і сказав: я – на війну. Підписав контракт, став військовим, - згадує Юрій. При звільненні Лисичанська та Сєвєродонецька отримав поранення. Про історії своїх поранень ветерани розповідають неохоче. «Дякувати Богу, руки-ноги маємо. А там (ред. – на  Іграх  Нескорених) побачили, як хлопець, який не має руки, стріляє з лука. Однією рукою він тримає лук,  а тятиву натягує зубами. І влучає! Уявляєте?  І таких не один, не два і не десять… Вразило, як плавець із Чернігова без руки та  ноги долає дистанцію у басейні. Розповідали, що він потрапив під обстріл «градом», і тепер у нього функціонує тільки одна сторона тіла. Ці люди знайшли в собі сили, посміхаються, фотографуються. Одне одному допомагають.  Той стріляє, інший натягує лук», - діляться враженнями ветерани.

Після  Ігор Нескорених  вони переконалися: спорт просто необхідний для травмованих війною хлопців та дівчат, а Житомир заслуговує на те, щоб  бути представлений сильною командою на змаганнях у наступному році у Рівному.  «Нас  усі запитували, чи є хтось із 95-ї бригади.. Житомир знають, 95-ку люблять…».

Відео дня

 Більше  того, хлопці вважають: «Житомир  міг би також  прийняти  Ігри Нескорених. Для  цього у  нас є всі умови:  басейн в  «Авангарді»,  поруч стадіон…».

До слова, Олексій Сорокопуд очолює житомирський осередок ГО «СУВІАТО» (Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій). Після  закінчення «своєї військової кар’єри» він твердо вирішив допомагати військовим та пораненим, що повернулися з війни. Тепер  мріє об’єднати житомирських бійців, які, захищаючи Україну,  зазнали пошкоджень різного ступеню тяжкості.  Для них це важливо – бути «серед своїх».  Бо життя після шпиталю не закінчується.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up