Житомиряни намагалися через суд зробити День міста безалкогольним

Чи дозволити продаж слабоалкогольних напоїв на День міста? З приводу цього питання в житомирському міськвиконкомі за місяць до свята розгорілася гучна дискусія. І попри те, що хоча й з другого разу, але все ж дозвіл надали – деякі житомиряни виявилися категорично проти цього задуму.

 

Житомиряни намагалися через суд зробити День міста безалкогольним

У Корольовському районному суді Житомира 1 вересня відбулося слухання позову депутата Богунської районної ради Миколи Чередніка проти Житомирського міськвиконкому. Посадовця обурило не так саме рішення, як те, що воно було прийняте з порушенням регламенту і всупереч чинному законодавству.

Скандальне засідання відбулося 4 серпня, на порядок денний було винесено одне питання, а питання щодо дозволу на продаж «слабоалкоголки» в рамках святкування Фестивалю вуличної їжі «Гастробренд міста Житомира» внесли з голосу.

«Багато підприємців відмовляються брати участь у Фестивалі вуличної їжі “Гастробренд міста Житомира“, якщо вони не отримають можливість реалізовувати слабоалкогольні напої. Також варто зазначити, що ці підприємці є спонсорами деяких заходів, зокрема фестивалю “ДжазоМир”. Слабоалкогольні напої – це нормальна європейська практика, бо ціна на локаціях значно вища за ринкову. Той, хто захоче випити, піде до магазину в незалежності від фестивалю», – наголосив на засіданні заступник міського голови Матвій Хренов.

За словами Миколи Чередніка, виконавчий комітет скликається відповідним рішенням міського голови, а у відповідь на свій запит депутат Богунської райради отримав інформацію, що подібного рішення немає.

«Проекти рішення мають оприлюднюватися за 20 робочих днів, оскільки громадяни мають право брати участь у прийнятті рішень. Також оскаржуваного рішення не було в порядку денному, його вносили з голосу. Я вважаю, що рішення, прийняте 4 серпня 2017 року, прийняте з порушенням Регламенту, Закону України  “Про доступ до публічної інформації”» – наполіг під час судового засідання позивач.

Але виконавчий комітет не погоджується з позовом у повному обсязі. Представник міськвиконкому Марія Дубчак зазначає: виконком – це колегіальний орган, тому навіть якщо хтось з членів виконкому проти, рішення все ж приймається більшістю голосів. Щодо аргументів позивача, що міська влада не вповноважена давати дозволи на продаж алкоголю, Марія Дубчак заперечує:

«Чинним законодавством передбачено право органів місцевого самоврядування забороняти або обмежувати споживання та продаж, у тому числі – алкогольних і слабоалкогольних напоїв. Дійсно, рішення надало право реалізації слабоалкогольних напоїв».

Як свідка позивач Микола Череднік запросив члена Житомирського міськвиконкому Віру Гринишину, котра під час обговорень виступала категорично проти надання дозволу на торгівлю алкоголем. До речі, саме під час судового засідання і з’ясувалося, що у протоколі засідання виконкому від 4 серпня поточного року є помилка. Оскільки згідно з ним усі посадовці підтримали дозвіл торгівлі, в той час як Віра Гринишина наполягла, що вона і ще кілька членів виконкому голосували проти надання дозволу.

У результаті суд в обличчі судді Корольовського районного суду м. Житомира Костянтина Шалоти зважив усі докази та свідчення обох сторін і постановив у задоволенні позову Миколи Чередніка відмовити повністю.

«Однозначно я буду оскаржувати це рішення, адже вважаю, що воно не є законним, виходить за повноваження виконавчого комітету і прийняте зі значними порушеннями як регламенту, так і національних законів. Цей процес затягнеться, тому на День міста у нас буде порушено закон про продаж алкоголю, і його будуть продавати в громадських місцях. Відповідальність за це лежить на міській владі», – прокоментував після засідання позивач Микола Череднік.

Анастасія Кузьмич

                    

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up