Спецтема: карантин

Житомиряни категорично проти виступів цирку з тваринами у місті

Житомиряни категорично проти виступів цирку з тваринами у місті

Така думка пролунала з електронної петиції однієї із наших заемлячок в бік депутатів Житомирської міської ради.

Від 25 лютого на сайті Єдиної системи місцевих петицій, житомирянка Вікторія Воронкова просить місцеву владу припинити колективне знущання над тваринами, котрих проти волі змушують відпрацьовувати циркові вистави, з якими так звані пересувні цирки приїждають до Житомира ледь не щоліта.

«Україна має бути прикладом гуманного ставлення до тварин. Тому вслід за провідними країнами та містами світу, все більше і більше міст України приймає рішення про локальну заборону пересувних цирків з тваринами та використання тварин у циркових виставах. Згідно заяви міністра культури, молоді та спорту України В. Бородянського: «Україна якомога швидше має стати державою, де буде відсутнє таке ганебне явище, як цирк із тваринами». Ми також долучаємося слів до пана міністра та вважаємо неприпустимим використання тварин у циркових виступах та розташування пересувних цирків із тваринами на території Житомира», – йдеться у тексті петиції, чиє авторство належить Вікторії Воронковій.

Також пані Вікторія доволі логічно доводить важливість прийняття  до уваги її прохання виконавчими органами Житомирської міської з ряду певних причин. 

Перш за все, дії стосовно щорічної організації приїздів пересувних шапіто до м. Житомира є неправомірними з точки зору вітчизняного законодавства. 

«Влітку 2017 року в Україні було прийнято закон 5119-1 про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Окрім збільшення покарання (до 8 років позбавлення волі), новий законопроєкт також забороняє створення та діяльність пересувних звіринців (зокрема і шапіто з тваринами)», – пояснює пані Вікторія.

По-друге, діяльність цирків з тваринами несе безпосередню небезпеку для населення, адже дресирування пригнічують тварин, роблячи їх більш агресивними і непередбачуваними. Історії відомо багато випадків, коли виснажений тортурами звір, аби зупинити знущання, нападає на свого дресирувальника та глядачів залу та завдає їм смертельних поранень. Приміром, 3 роки тому на цьому підгрунтті у м. Прилуки, Чернігівської області стався страшний випадкок, який не на жарт сколихнув Україну. Йдеться про те, як левиця втекла з пересувного цирку та опинилась в приватному секторі міста і поводилася себе доволі агресивно по відношенню до населення міста. А це, як мінімум, підтверджує високий рівень небезпеки пересувного цирку для людей. У результаті інциденту, за відсутності будь-яких транквілізаторів у працівників цирку, тварину просто пристрелили із мисливської рушниці на одному із подвір’їв домогосподарства у м. Прилуки.

Зазначимо, що для того, аби міська рада все ж таки почула голос народу, потрібно зібрати щонайменш 300 підписів житомирян. До кінця збору «згоди» залишилося всього лише 28 днів. Долучаймося!

Ірина Хоцька

 

Коментарі (4)
 • Laura Rusakova

  Против!!!
 • Інна Гринь

  Проти
 • Інна Гринь

  Проти
 • Ксюша Шевчук

  Категорически против!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
keyboard_arrow_up