Житомирянам презентували інсталяцію про торгівлю людьми

У Житомирі 12 січня  навпроти обласної бібліотеки ім. О. Ольжича до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства презентували інсталяцію «ГРАНІ».

Житомирянам презентували інсталяцію про торгівлю людьми

Захід відбувся за ініціативи Представництва Міжнародної організації з міграції та Міністерства соціальної політики в Україні. Виконавчим партнером МОМ в реалізації Національної інформаційної кампанії у Житомирі є громадська організація «Жіночий інформаційно-консультативний центр».

За словами організаторів заходу, це тимчасова інсталяція, спрямована на те, щоб привернути увагу до проблеми торгівлі людьми та залучити громадськість до попередження та боротьби із сучасним рабством.

Інсталяція «Грані» - це три куби, на яких розміщено максимально вичерпну і актуальну інформацію про торгівлю людьми, реальні історії постраждалих («Знай»). Там можна знайти і поради, як безпечнo пoдoрoжувати і працювати за кoрдoнoм («Розумій»), і номери гарячих ліній із протидії торгівлі людьми («Дій»).

На відкритті інсталяції прийшли багато молоді, яка якраз і є найбільш вразливою категорією для трафіку.

Також підтримати цю ініціативу долучилися місцева та обласна влада: начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Ірина Ковальчук, начальник управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації Світлана Гресь, спеціаліст програми протидії торгівлі людьми представництва МОМ в Україні Ірина Мидловець, представник ВБЗПТЛ ГУНП в Житомирській області, члени обласної координаційної ради з питань демографічного розвитку, гендерної рівності, сімейної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

«За останній рік в Україні проблема торгівлі людьми знову стала актуальною. У місті Житомирі діє міська цільова програма підтримки сім’ї, дітей та молоді на 2015-2017 роки, в якій передбачено заходи з протидії торгівлі людьми. Проводиться інформаційна робота серед дітей, молоді, дорослого населення. Жертвами рабовласників часто є жінки, утім за статистикою, переважно у скрутні ситуації потрапляють саме чоловіки та літні люди. Саме тому намагаємося підтримувати організації громадського спрямування, які працюють над вирішенням проблем, пов’язаних із торгівлею людьми», – наголосила начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Ірина Ковальчук.

Спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Ірина Мидловець, розповіла чим може обернутися поїздка за кордон для необачних людей.

«Людей, які перебувають у скрутному економічному становищі чи просто шукають чогось іншого чи кращого, я прошу бути обережними. Вас можуть спробувати спокусити нереалістичними пропозиціями. Не бійтеся ставити запитання, адже спочатку потрібно дізнатися про ваших роботодавців перш, ніж прийняти важливе рішення. Також уважно читайте умови контракту та ні в якому разі не віддавайте ваших документів. В Україні діє національна безкоштовна «гаряча» лінія за коротким мобільними номером 527. Там працюють кваліфіковані юристи, соціальні працівники, психологи, які перед поїздкою за кордон, можуть вас проконсультувати», - зауважила вона.

За даними представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. За 2016 рік представництво МОМ надало допомогу більше 1100 постраждалим, що на 55% більше, в порівнянні з 2015.

«Саме складна економічна ситуація зумовлює цей приріст, адже заробітки в Україні впали, люди хочуть виїхати за кордон для того, щоб їхні сім’ї мали змогу нормально жити. Також ситуація воєнного конфлікту теж спричиняє приріст постраждалих», - підкреслила Ірина Мидловець.

Інсталяція «ГРАНІ» є частиною Національної інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми. Інформаційні куби будуть розміщені впродовж двох тижнів за адресою Новий Бульвар, 4 (навпроти Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича).

Юлія Довбня

Коментарі
14:16 Антимонопольний комітет оштрафував житомирське підприємство на 13,6 тис. грн 14:00 Сміттєпереробний завод у Житомирі: мрія чи реальність? 12:45 У Житомирі відбудеться фестиваль «Світ ляльок» 12:30 Житомирський рибоохоронний патруль зафіксував 94 порушення за 15 днів нересту 12:17 «Пласт» з кишень житомирян: де це бачено і що з того буде? 12:00 Більше 15 млн грн виділено з міського бюджету для реалізації ідей житомирян 11:52 Мати у Житомирі забрала дітей з інтернату та покинула їх на вулиці 11:38 Безкоштовна вакцина від сказу - тепер не проблема для житомирян 11:16 Збірна Житомирщини з параармрестлінгу - перша в Україні 11:00 Приватне підприємство незаконнно намагалося присвоїти три квартири, призначені для учасників АТО 10:38 Медиків Житомирських громад навчали клієнтському сервісу 10:19 Слідчі ДБР у Хмельницькому отримуватимуть біля 36 тис.грн. – наразі триває конкурс 10:00 Житомирська ОДА не буде платити кошти за неякісний ямковий ремонт доріг

З Подолу у центр міста через вулицю Шолома-Алейхема неможливо пройти.

Мікрофінансові установи з високим ступенем професіоналізму заробляють мільйони на скрутному матеріальному становищі українців.

Принаймні, 13 квітня міський голова своїм розпорядженням створив робочу групу, яка розгляне це питання.

З минулого тижня працівники ДП «Житомирський облавтодор» розпочали проведення аварійних ямкових ремонтів на місцевих дорогах...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up