Житомирському блогеру, якого підозрюють у державній зраді, продовжили термін тримання під вартою

Житомирському блогеру, якого підозрюють у державній зраді, продовжили термін тримання під вартою

У Корольовському районному суді 2 листопада відбулось підготовче засідання у справі житомирського блогера-журналіста Василя Муравицького, якого підозрюють у державній зраді.

На підготовче засідання прийшло близько півсотні людей, серед яких прихильники та противники Муравицького.

Підозрюваний журналіст своєї вини не визнає та звинувачення у свій бік відкидає. У коментарі журналістам говорить, що обвинувальний акт зроблений із величезними помилками, як ідеологічними, так і юридичними.

«Вони звинувачують мене у державній зраді. Тобто має бути подія або факт злочину. Тут не вказано ні події, ні факту злочину. Формулювання обвинувального акту формується як ідеологічне переслідування. Це не я кажу, не кажуть захисники, це говорить прокурор. Мене обвинувачують не по процесуальному кодексу, не по кримінальному праву, а по стратегії національної безпеки», - сказав Василь Муравицький.

Засідання суду розпочалося з клопотань сторони захисту Муравицького. Адвокати просять пересадити свого підзахисного зі скляної камери-«акваріуму» та посадити поряд з адвокатами. Далі змінити міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. І головне клопотання — повернути обвинувальний акт прокурору на доопрацювання. Адже за нормами, передбаченими ст. 293 КПК України, саме прокурор забов’язаний під розписку надати копію обвинувального акту та реєстр матеріалів досудового розслідування підозрюваному і його захисникові.

«Однак, обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування вручався Муравицькому слідчим у приміщенні СБУ без участі прокурора. Даний факт був зафіксований у розписці Муравицьким та він може підтвердити свої показання безпосередньо на підготовчому судовому засіданні в разі його опитування. Якщо обвинувальний акт не відповідає вимогам КПК України, суд з п.3 ч.3 ст. 314 КПК України має право на підготовчому засіданні повернути такий акт прокурору. Враховуючи вищевикладене, просимо повернути прокурору обвинувальний акт. За ознаками складу злочину як такий, що не відповідає вимогам, передбачених КПК України», - озвучує текст клопотання адвокат Андрій Доманський.

Своєю чергою прокурор заявив, що під час вручення обвинувального акту ні захисниками, ні обвинуваченим не було заявлено жодних скарг, заяв, клопотань про те, що вони не згодні в отриманні обвинувального акту, що вони вимагають його вручення особисто прокурором.

«Підстав для повернення обвинувального акту немає. Вони самі розписались, що вони отримали від прокурора Левченка акт і ніяких претензій не мають», - сказав прокурор.

Щодо інших клопотань адвокатів, то прокурор Вадим Левченко категорично виступає проти, аргументуючи це тим, що у підозрюваного тісні зв'язки з громадянами Російської Федераці й існує ймовірна загроза, що він, перебуваючи під домашнім арештом, з легкістю зможе покинути територію України. Тому прокурор просить продовжити термін тримання під вартою Муравицького до 60 діб, а саме до 1 січня.

Вислухавши обидві сторони, судді вирушають до радчої кімнати для прийняття рішення.

Зрештою суд постановив: «Клопотання сторони захисту про повернення обвинувального акту прокурору залишити без задоволення, ухвала оскарженню не підлягає. Вирішуючи клопотання про зміну запобіжного заходу, суд виходить з наступного: Муравицький обвинувачується у вчиненні ряду злочинів, в тому числі особливо тяжкого, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років. Відповідно до неодноразових рішень Європейського суду з прав людини - право людини на свободу є основоположним, але не абсолютним та може бути обмежене з огляду на суспільний інтерес. Суд вважає необхідним, враховуючи кількість правопорушень, що інкримінуються Муравицькому та їх тяжкість, продовжити Муравицькому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів», - зачитала ухвалу суддя Корольовського районного суду Ніна Янчук.

Нагадаємо, з серпня Корольовський районний суд Житомира ухвалив рішення взяти під варту блогера Муравицького, якому інкримінують державну зраду. Якщо провину місцевого журналіста доведуть, то йому загрожує до 15-ти років позбавлення волі.

Алла Гетьман

 

 

 

 

 

 

Новини за темою Новини за темою
Коментарі (2)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up