Житомирські нотаріуси заробляють на засвідченні нерегламентованих документів землеустрою

До редакції «20 хвилин» звернувcя житомирянин Віктор Матковський. Чоловік вже декілька років не може оформити техдокументацію на встановлення меж із сусідами за адресою пров. Лева Нікуліна.

Житомирські нотаріуси заробляють на засвідченні нерегламентованих документів землеустрою

За словами Віктора Едуардовчиа, в «БТІ. Земельний центр Житомира» йому надають список документів, які не визначені законом.

«Я звернувся до земельного центру нашого міста. Директор Ткач Олена Юріївна розповіла мені умови укладання договору на виконання цієї роботи, дала мені перелік необхідних документів, які я мав надати.  Додатково до цього переліку вона вказала на необхідність складання угоди між співвласниками будинку, яку потім треба потім засвідчити у нотаріуса».

У статті №53 ЗУ «Про землеустрій», де регламентується справді належний перелік необхідних документів для виготовлення техдокументації, не вказано про угоду співвласників будинку відносно розподілу землі. Саме тієї угоди, яку потрібно було чоловіку за гроші завіряти у нотаріуса.

«Я спілкувався майже з усіма сертифікованими інженерами землеустрою і майже кожен вимагав таку угоду, не бажаючи бачити юридичну різницю між власником і користувачем землі. Чому я маю платит свої кошти за документ, який мені не потрібен при оформленні?!», - говорить Віктор Матковський.

Після цього чоловік звернувся до департаменту захисту економіки Національної поліції України, де отримав наступну відповідь:«Відповідно до ст. 55 ЗУ « Про землеустрій» техдокументація щодо встановлення меж  на місцевості не передбачає будь-яких угод між власниками будинку, також у ст.123 ЗУ «Порядок  надання земельних ділянок державної чи комунальної власності у користування» не передбачено такого документа, про який згадано вище», - вказано у документі, що надав чоловіку департамент захисту економіки Національної поліції України.

На сьогодні засвідчення угоди у нотаріуса коштує 400 грн, проте, як зазначив Віктор Матковський, наразі він перебуває на пенсії і не має можливості платити за документ, тим паче за той, який не визначений законом України.

« Порядні нотаріуси не стануть засвідчувати непотрібні угоди – не робіть неправомірну вигоду цим фахівцям», - наголосив Віктор Едуардович.

Про розвиток подій читайте згодом на сайті «20 хвилин».

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up