Житомирська громада затвердила План дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2050 року

Житомирська громада затвердила План дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2050 року

​На 50-й сесії Житомирської міської ради депутати ухвалили стратегічний документ — План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК) Житомирської міської територіальної громади до 2050 року.

Цей документ визначає амбітну мету – досягнення громадою кліматичної нейтральності до 2050 року з проміжною ціллю зменшення викидів парникових газів на 35% до 2030 року. Детально з документом можна ознайомитися за посиланням: https://zt-rada.gov.ua/?doc_id=46172

​Розробка ПДСЕРК відбулася в рамках участі Житомирської громади в європейській ініціативі «Угода мерів» та за підтримки залучених консультантів і експертів з енергетичного менеджменту та клімату ГО «Екоклуб», яка вже багато років є партнером Житомира в питаннях сталого розвитку.

​Затвердження ПДСЕРК до 2050 року є логічним продовженням курсу, якого Житомир послідовно дотримується вже понад 10 років: шлях до кліматичної нейтральності, підвищення енергоефективності та відповідальне управління ресурсами. Окрім пом’якшення наслідків зміни клімату, документ передбачає заходи з адаптації та подолання енергетичної бідності. План охоплює обов’язкові сектори: будівлі, обладнання та об’єкти (зокрема бюджетні та комунальні установи, вуличне освітлення, системи теплопостачання й водопостачання), житловий сектор, третинний сектор (послуги, малий і середній бізнес), транспорт (громадський, приватний, комерційний) і сектор управління відходами. Базовим рівнем для розрахунків стало споживання енергії у 2010 році, на основі якого був сформований базовий кадастр викидів парникових газів.

Відео дня

​Затверджений ПДСЕРК дозволяє громаді не лише планувати довготривалі зміни, але й залучати технічну, експертну та фінансову підтримку від ЄС та міжнародних партнерів.

​​«Житомир першим в Україні взяв на себе зобов’язання досягти кліматичної нейтральності до 2050 року. Сьогоднішнє рішення міської ради є виконанням наших зобов’язань. Ми не просто говоримо про зелену енергетику – ми впроваджуємо реальні рішення. І це тільки початок наступного етапу нашого шляху, в якому – розширення потужностей відновлюваної енергетики, інвестиції в енергоефективні будівлі та інноваційні рішення. Завдяки участі в Угоді мерів та системному підходу до управління енергетикою, наша громада має можливість залучати грантову та іншу підтримку від ЄС та міжнародних партнерів», - Галина Шиманська, секретар Житомирської міської ради.

​Після затвердження Плану розпочинається активна фаза його реалізації. Інвестиції в зелену енергетику, модернізація міської інфраструктури та активна участь у міжнародних ініціативах не лише забезпечать економічний розвиток, а й сприятимуть покращенню якості життя мешканців громади.

Джерело: Житомирська міська рада

 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up