Житомир: рятувальники зустрілися із родинами  померлих ліквідаторів наслідки аварії на ЧАЕС та взяли участь у молебні

Житомир: рятувальники зустрілися із родинами  померлих ліквідаторів наслідки аварії на ЧАЕС та взяли участь у молебні

25 квітня напередодні 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи біля меморіального чорнобильського комплексу в Управлінні ДСНС у Житомирській області зібралися вдови і діти загиблих та померлих пожежних-ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Цього дня вони разом із рятувальниками області вшанували пам'ять своїх чоловіків та батьків, які ціною власного життя і здоров’я врятували світ від непоправних наслідків катастрофи, - інформує управління ДСНС України у Житомирській області.

– Ви приходите щороку сюди, щоб згадати тих, хто перемогли чорнобильську смерть своєю смертю, – звернувся до присутніх ліквідатор аварії, а у 1986-му – керівник пожежної охорони області Борис Чумак. – Із 289 пожежних зведеного загону 115 вже відійшло у вічність. Лише за останні три місяці ми поховали трьох наших побратимів – Мисливого Юрія, який з перших днів забезпечував зв'язок між пожежними підрозділами на станції. Це Василь Волинець, який в складі військових був на охороні станції та евакуації населення. Білоконь Віктор, командир відділення, як і всі ми брав участь у ліквідації наслідків цієї страшної катастрофи. Вони не боялися йти туди, звідки інші тікають. Наші ж хлопці врятували від ще більшої трагедії усю країну, усю Європу, а можливо й увесь світ…

Священик Свято-Михайлівського кафедрального собору отець Володимир, відправив панахиду по загиблих. Поіменно було згадано кожного ліквідатора. Після молебню священнослужитель звернувся до всіх присутніх зі словами берегти найбільшу цінність, даровану Богом – це життя, а не матеріальні блага. З любов’ю згадувати померлих і дбати про живих, адже любов є вічна, безсмертна, як і людські душі.

Наприкінці панахиди присутні поставили свічки та поклали квіти до пам’ятного знаку «Пожежним, які врятували світ».

Також для вдів та членів їх родин було організовано поминальний обід, де усі присутні ще раз зі сльозами на очах згадали загиблих вогнеборців. Крім того голова благодійного Фонду «Пожежні Чорнобиля» Борис Чумак вручив вдовам ліквідаторів посильну фінансову допомогу та продуктові набори.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up