Житомир має власний геопортал: що це і як ним користуватися

Житомир має власний геопортал: що це і як ним користуватися

Уже зараз у жителів Житомира є можливість використовувати новий зручний електронний картографічний сервіс – геопортал.

Сервіс призначений як для містян, так і для працівників Житомирської міської ради.

Завдання геопорталу полягає в тому, щоб надавати повну і детальну інформацію про території. Для громади – це зручний інструмент для швидкого отримання інформації про місто через Інтернет, а органам муніципального управління геопортал дасть можливість аналізувати просторові дані та приймати оптимальні рішення щодо розвитку міста.

«У Європі вважається престижним навіть для невеликого міста мати на своєму офіційному сайті подібний електронний сервіс. Використання геопорталів нарівні з іншими інформаційними або довідковими ресурсами стало невід’ємною частиною життя. На сьогоднішній день геопортали активно запроваджуються  у містах України, тому Житомир не став виключенням», - зазначив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Що таке геопортал?

Геопортал – це багатофункціональний Інтернет-ресурс з повною та актуальною картографічної інформацією. По суті, геопортал – це точна і детальна карта території, на яку нанесена інформація про різні об’єкти. Ідея багато в чому схожа на електронні карти Google, але різниця в тому, що геопортал готується індивідуально під потреби міста. Зокрема, на геопорталі Житомира (gis.zt-rada.gov.ua) ви знайдете інформацію про:

  • фінансування різних комунальних проектів з міського бюджету розвитку
  • об’єкти, які пропонує місто для інвесторів
  • комунальні будівлі та приміщення
  • законні рекламні конструкції
  • тимчасові споруди
  • енергоефективність різних комунальних об’єктів

Ці всі дані можна переглянути на карті у вигляді шарів, реєстрів чи завантажити їх у зручному для обробки форматі. Та навіть переглянути аналітику щодо різних сфер життя міста.

Чому у вигляді шарів? Це рішення має ряд переваг: по-перше, щоб не перевантажувати карту. Вся інформація розміщується на різних напівпрозорих шарах, завдяки чому геопорталом зручно користуватися: обриєте тільки ті шари, які Вас цікавлять і шукаєте на них потрібний об’єкт. По-друге, на геопорталі може бути створена необмежена кількість інформаційних шарів, відповідають до потреб міста.

Безперечно, що в подібній системі важлива актуальність даних, саме тому посадові особи міської ради активно перевіряють та доповнюють дані на геопорталі.

Можна відвідати офіційний геопортал міста, який вже працює в тестовому режимі: http://gis.zt-rada.gov.ua/

Кому потрібен геопортал?

Давайте тепер докладніше розберемо, кому і чим будуть корисні шари геопорталу.

Міська рада

Для органів муніципального управління геопортал стає ефективним інструментом, що дозволяє спостерігати за розвитком міста та планувати подальшу забудову. Геопортал дає наочну інформацію про проблеми, що існують в певних районах, і допомагає приймати оптимальні містобудівні рішення.

Спостерігаючи і вивчаючи проблеми на геопорталі, органи місцевого самоврядування зможуть їх послідовно вирішувати, роблячи місто комфортнішим для життя.

Громада

Геопортал дає жителям міста точну і детальну карту із позначенням комунальних закладів, шкіл, садочків.

Бізнес

Геопортал дає можливість комерційним компаніям легко і швидко проводити геомаркетингових дослідження. Суть геомаркетингу полягає у вивченні ринку з точки зору просторових даних. Геопортал з детальним зазначенням усіх організацій, що працюють в районі, допоможе бізнесменові вибрати ідеальне місце для своєї фірми.

Наприклад, людина вирішила відкрити магазин, аптеку або квіткову намет. Вивчивши відповідний шар геопортала, він легко знайде місце, де аналогічних торгових точок немає. Жителі в цій ситуації теж виграють: адже нові магазини будуть з'являтися саме там, де їх не вистачає.

Можливості геопорталу

Перелік можливостей геопорталу залежить від кількості створених шарів. Наприклад, геопортал Житомира має шар «Історичні плани», який включає в себе кілька історичних карт, що датовані 1876, 1899, 1915, 1934, 1941, 1968, 1991 роками.

Вас цікавить, як колись називалася вулиця, на якій Ви проживаєте?

Тоді переходьте  за посиланням http://gis.zt-rada.gov.ua/  на геопортал, прокрутіть сторінку вниз та оберіть «Історичні плани».

У вікні, що відкриється, обирайте ту карту, яка Вас цікавить. Таким чином можна переглянути усі історичні карти, які є у вільному доступі.

Окрім того, існує можливість створювати спеціальні шари.

Частина шарів призначаються спеціально для комунальних служб та інших установ і будуть закриті для основної частини населення. Наприклад, карта з системою водопровідних труб і електромереж створюється виключно для відповідних експлуатуючих організацій. Звичайним жителям ці дані не потрібні, а посадовцям і комунальним службам вони допоможуть оперативно дізнаватися і аналізувати інформацію.

Довідково:

Створення геопорталу стало можливим завдяки співпраці Житомирської міської ради та Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI). Технічну реалізацію забезпечили IT-спеціалісти SoftPro.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up