Житомир і ще 13 обласних центрів стали «частково прозорими» у 2023 році — Transparency International Ukraine

Житомир і ще 13 обласних центрів стали «частково прозорими» у 2023 році — Transparency International Ukraine

Серед 80 досліджуваних муніципалітетів «частково прозорими» визнані 29% міст. Зокрема, це Київ, Одеса, Ужгород, Івано-Франківськ та ще 9 обласних центрів.

Такі дані оприлюднила програма «Transparent cities/Прозорі міста» Transparency International Ukraine у дослідженні роботи 80 міських рад під час повномасштабної війни у 2023 році. 

Це вже друге дослідження прозорості міської влади під час великої війни, за рік до того аналітики оцінювали 70 міст. Цьогоріч до дослідження долучили ще 10 прифронтових міст.

Статус «частково прозорих» отримали 13 обласних центрів — Вінниця, Житомир, Івано-Франківськ, Київ, Кропивницький, Луцьк, Миколаїв, Одеса, Рівне, Ужгород, Хмельницький, Чернівці та Чернігів. І ще 10 менших міст — Бердичів, Біла Церква, Володимир, Калуш, Кам’янське, Ковель, Коростень, Покров, Червоноград та Шостка.

Відео дня

 

Натомість «прозорими» стали 5 міст — Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево і Тернопіль. Категорія «непрозорих» міст залишилась найбільшою — туди увійшли 52 муніципалітети.

Загальний рівень прозорості 80 муніципалітетів у 2023 році дещо виріс і складає 42,3%, тоді як у 2022 році серед 70 тоді досліджуваних міст він становив 37,5%. 30 міських рад  покращили свої рівні прозорості на 5% і більше — за рік 12 міст отримали статус «частково прозорих». 

 «Бути відкритим і прозорим містом під час повномасштабної війни  непросто, але можливо. Кількість викликів для міських рад лише зростає – воєнні, економічні, демографічні, психологічні…  І це впливає і на органи місцевого самоврядування, і на громадян. Є міста, яким вдалося продемонструвати суттєві результати, довести, що прогрес можливий навіть у таких обставинах. Ми закликаємо місцеву владу не здаватися і працювати з прозорістю, бо це про стійкість і наше завтра», – зазначила керівниця програми «Прозорі міста» Олеся Коваль. 

Програма розробила для міст рекомендації, які допоможуть підвищити їхню прозорість в умовах війни та сприятиме успішній євроінтеграції:

Проєкт реалізовано за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (EUACI) — провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується та впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Думки та погляди, висловлені експертами або організаціями в цьому дослідженні, не обов'язково відображають позицію EUACI, Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Данії.

Довідкова інформація:

Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International. З 2012 року TI Ukraine допомагає Україні ставати сильнішою. Організація комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції в окремих сферах. ТІ Ukraine започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році. Її мета –  подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити належні практики прозорості та підзвітності.

Протягом 2017-2022 років програма щорічно формувала Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. Після повномасштабного вторгнення, програма започаткувала дослідження стану муніципальної прозорості 70 тилових міст в умовах широкомасштабної війни з росією. Тоді три міські ради отримали статус «прозорих», 10 — «частково прозорих», решта 57 міст потрапили в категорію «непрозорі». У 2024 році команда презентувала друге дослідження з даними за 2023 рік. 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Андрей Квашук

    Сухломлин плаче від щастя. Це просто у Ніколова руки не доходять)))

keyboard_arrow_up